Polski potentat rynku gier zwalnia deweloperów. „Trzeba pozwolić spółce ruszyć naprawdę do przodu”

Ostatni hit CI Games, Sniper Ghost Warrior 3, znalazł milion nabywców.
Ostatni hit CI Games, Sniper Ghost Warrior 3, znalazł milion nabywców. Fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Tworząca gry komputerowe firma CI Games, w której studiach powstały m.in. „Sniper Ghost Warrior 3” i „Lords of the Fallen” (ta druga to RPG z ambicjami na konkurowanie z serią „Wiedźmin” zaskoczyła rynek. Jak poinformowała spółka, w firmie doszło do restrukturyzacji, w ramach której zwolniono większość osób odpowiedzialnych za projektowanie gier.


– Decyzja o zmniejszeniu rozmiarów studia była najtrudniejszą decyzją, jaką podjąłem w ciągu ostatnich lat – podkreśla szef CI Games, Marek Tymiński. – Nigdy nie jest łatwo pozwolić odejść przyjaciołom i kolegom, z którymi pracowaliśmy od lat, jednak wierzę, że była to najlepsza decyzja, by pozwolić spółce ruszyć naprawdę do przodu – kwituje.

Trudna czy nie – decyzja była dla rynku zaskakująca. „Sniper Ghost Warrior 3” kupił milion klientów, firma miała 100 mln zł przychodu.

Jak podkreśla jednak portal eurogamer.pl, klamka zapadła już wiele miesięcy temu, kiedy CI Games ogłosiło zamiar porzucenia gier wysokobudżetowych na rzecz produkcji o mniejszym rozmachu. Nową wizję ma realizować zaledwie 30-osobowy zespół deweloperów, który zajmie się tworzeniem „taktycznej strzelanki”, bo tyle wiadomo o kolejnym projekcie firmy. Wsparciem będzie służyć „rozległa sieć podwykonawców”.

Własnych projektów będzie relatywnie niewiele – trzy do 2020 roku: wspomniana „taktyczna strzelanka”, Lords of the Fallen 2 oraz trzeci, całkowicie nieznany. CI Games chce też prowadzić działalność wydawniczą, czyli wprowadzać gry mniejszych firm na globalny rynek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.