Nie zostawimy wam dowodów rejestracyjnych, wolimy płacić mandaty. Rusza pierwszy elektryczny carsharing

Innogy Polska rusza z testem pierwszego, w pełni elektrycznego carsharingu w Warszawie
Innogy Polska rusza z testem pierwszego, w pełni elektrycznego carsharingu w Warszawie Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Innogy Polska rusza z testem pierwszego, w pełni elektrycznego carsharingu w Warszawie. Między 21 lutego a 31 marca mieszkańcy stolicy będą mogli jeździć samochodem dosłownie za grosze.

Carsharing w Warszawie
Okres testowy ma objąć wszystkie dzielnice Warszawy. W jego trakcie będzie można wypożyczyć 5 pojazdów: dwa BMW i3, Renault Zoe, Nissana Leaf oraz Hyundaia IONIQ. Samochody będzie można znaleźć na stacjach na Placu Bankowym, Placu Teatralnym, pod siedzibą Innogy na Wybrzeżu Kościuszkowskim 41 oraz na ulicach: Emilii Plater (koło Sali Kongresowej) i Pileckiego (Arena Ursynów).

Cena usługi będzie uzależniona od modelu, będzie się wahała między 60 gr a 1 zł za minutę i 0,8-1 zł za kilometr. Koszt można jednak ściąć o połowę, jeśli po zakończeniu jazdy wypełni się ankietę.

W przyszłości Innogy zamierza stworzyć pełen system wynajmu, w tej chwili firma chce przetestować, czy samochody nie będą miały problemów z zasięgiem i sprawdzić aspekty techniczne.

Jak uniknąć mandatu?
Co ciekawe, mimo wielu skarg ze strony klientów korzystających z samochodów na minuty na brak dowodów rejestracyjnych w pojazdach, firma nie zdecydowała się na umieszczenie ich w swoich „elektrykach”. Zamiast tego (ze względu na wymogi ze strony ubezpieczyciela), woli zostawiać w pojazdach potwierdzone notarialnie kopie. To jednak nie pozwoli uniknąć mandatu w przypadku kontroli. Firma ma więc w warunkach usługi zapisać, że zwraca pieniądze za ten konkretny rodzaj kary – informuje "Transport Publiczny".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.