Denerwowało go ciągłe „użeranie się” z liniami lotniczymi. Polak poradził sobie z tym w prosty sposób

Kto choć raz przechodził proces odprawy w liniach lotniczych ten wie, że jest to dość żmudna procedura
Kto choć raz przechodził proces odprawy w liniach lotniczych ten wie, że jest to dość żmudna procedura mat. pras.
Robert Strzelecki, wiceprezes firmy TenderHut, to jeden z tych rodzajów ludzi, którzy pół życia spędzają w podróży. Polak czuł się zmęczony ciągłym odprawianiem się na stronach linii lotniczych. Jego programiści stworzyli więc aplikację, która uczy się jego preferencji i dokonuje kluczowych wyborów.

Kto choć raz przechodził proces odprawy w liniach lotniczych ten wie, że jest to dość żmudna procedura. Pół biedy jeżeli lot przytrafia się raz na jakiś czas, gorzej, gdy obowiązki służbowe zmuszają nas do latania kilka razy w tygodniu. Z tym problemem uporał się właśnie zespół TenderHut. W jaki sposób? Do wygenerowania karty pokładowej wystarczy...krótka rozmowa z botem za pomocą Skype'a.

– Przypomina rozmowę z osobistym asystentem, któremu po prostu przekazuje się potrzebne dane, aby wykonał za nas jakiś obowiązek – w tym wypadku odprawę lotniczą, którą bot załatwia automatycznie zaraz po podaniu najważniejszych danych – tłumaczy Strzelecki.

Wirtualny asystent dopytuje o preferencje związane z lotem, ustala na przykład czy wolimy usiąść przy oknie, czy raczej od strony przejścia. – Bot jest po prostu szybszy od człowieka i dlatego ma znacznie większe szanse na zarezerwowanie nam dobrego miejsca, gdy ich dostępność będzie jeszcze duża – wyjaśnia Strzelecki. Co więcej bot uczy się naszych preferencji, dzięki czemu przy kolejnych odprawach pamięta jakich wyborów dokonywaliśmy i sam sugeruje podobne rozwiązania. Wszystko to za sprawą technologii Machine Learning, czyli sztucznej inteligencji.


Aplikacja AutomatedCheckin została zaprogramowana w taki sposób, że radzi sobie z odprawą niezależnie od linii lotniczej, która wybraliśmy. Jest dostępny do pobrania za darmo na stronieautomatedcheckin.com.

Grupa TenderHut znana jest już z tego rodzaju nietypowych aplikacji. W ubiegłym roku wypuściła na rynek program, który pomaga pracownikom w poruszaniu się po budynku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.