ZUS wyda 120 tys. zł na konferencję. Pracownicy są wściekli: „harujemy z jęzorem na wierzchu, a na podwyżki nie ma”

Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Polacy wciąż zbyt mało wiedzą na temat ubezpieczeń społecznych – uznał ZUS. Zakład chce więc zorganizować konferencję, na której opowie swoim pracownikom i nauczycielom, jak edukować rodaków w tym temacie. Uczestnikom to jednak nie w smak – zamiast dwudniowego szkolenia woleliby podwyżki.

ZUS po raz kolejny naraża się swoim pracownikom. Choć zakład posiada własne ośrodki szkoleniowe, przymierza się właśnie do kolejnej konferencji organizowanej na terenie zewnętrznego podmiotu. Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o szkoleniu, za które trzeba było zapłacić ojcu Rydzykow, teraz na światło dzienne wychodzi następna kontrowersyjna konferencja.

„Gazeta Wyborcza” dotarła do rachunków za konferencję pt. „Minimalizacja ryzyka a ryzyko minimalizacji. Jak uczyć o ubezpieczeniach społecznych?”, która odbędzie się 7 i 8 marca w Krakowie. Samo zakwaterowanie w hotelach ma kosztować zakład 40 tys. zł, a koszt zorganizowania całej imprezy sięgnie ok. 120 tys. zł. Poza pracownikami wezmą w niej udział nauczyciele i dyrektorzy szkół średnich i podstawowych. W rozmowach z dziennikiem ci pierwsi nie ukrywają swojej frustracji.

– Po obniżeniu wieku emerytalnego przybyło nam nowych zadań, pracujemy z jęzorem na wierzchu, ale na 700 zł podwyżki, której się domagaliśmy, pieniędzy nie ma. Gdy teraz słyszymy, że lekką ręką wydaje się 120 tys. zł na konferencję, to człowieka krew zalewa – tłumaczy jeden z nich. Inny zauważa, że ZUS ma przecież własne ośrodki szkoleniowe w  w Osuchowie koło Mszczonowa, Zakopanem,  Augustowie, Lubieniu koło Międzyzdrojów, Sopocie, Gdańsku oraz w Ostrowie Wlkp.


Co na to kierownictwo zakładu? Tłumaczy, że wymienione obiekty są zbył małe. I tak poszło jednak na pewne ustępstwa – zadeklarowało już, że zrezygnowało z zamówienia 10 kg krówek z logo ZUS i wycieczki z przewodnikiem po krakowskim rynku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.