Nie daj się zaskoczyć i zrób zakupy. Prosta aplikacja przypomni ci o zakazie handlu

Dzięki aplikacji Szop Precz nie zapomnisz o zrobieniu zakupów przed dniem objętym zakazem handlu.
Dzięki aplikacji Szop Precz nie zapomnisz o zrobieniu zakupów przed dniem objętym zakazem handlu. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Już dzisiaj pierwsza niedziela, w którą obowiązuje zakaz handlu. Wszyscy, którzy o tym zapomnieli i wybrali lub dopiero wstali i wybiorą się na zakupy przeżyją rozczarowanie. Aby tak się nie stało w przyszłości wystarczy zainstalować prostą aplikację.

Ustawa o zakazie handlu zaczęła obowiązywać pierwszego marca, jednak zgodnie z jej zapisami pierwsza niedziela, w którą nie będziemy mogli zrobić dużych zakupów jest dzisiaj.

Na mniejsze będziemy mogli wyruszyć do jednego z miejsc objętych wyjątkiem od zakazu, a tych jest sporo, bo aż 32. Dzisiaj handlować mogą między innymi piekarnie, cukiernie, apteki, kioski, kwiaciarnie, placówki Poczty Polskiej, stacje benzynowe, sklepy położone na terenie hoteli, jak również te położone na dworcach i spełniające warunek bezpośredniej obsługi podróżnych oraz wszystkie sklepy, w których sprzedaż prowadzi osobiście właściciel.

Szop Precz przypomni nam o zakupach
To pierwsza taka niedziela, w którą obowiązuje zakaz. W związku z tym może się okazać, że wiele osób zapomniało o nowych przepisach i udało się dzisiaj na zakupy. Co zrobić, żeby w przyszłości pamiętać o zakazie handlu i nie obudzić się w niedzielny poranek z pustą lodówką bez możliwości zapełnienia jej po brzegi?

Pomoże nam twórca aplikacji SzopPrecz. Można ją pobrać z App Store i zainstalować na iPhonie. Aplikacja zawiera dane o wszystkich dniach, w które obowiązuje zakaz handlu w naszym kraju.
Informacje te możemy sprawdzać na bieżąco lub pozwolić na uruchomienie w aplikacji powiadomienia, które z wyprzedzeniem da nam znać o zbliżającym się dniu, w którym obowiązywać będzie zakaz handlu.

Co ważne aplikacja nie potrzebuje stałego połączenia z internetem. Podczas instalacji ściąga wszystkie dane odnośnie dni, w które będzie obowiązywał zakaz handlu.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.