To był świetny sezon Kamila Stocha, także finansowo. Wiemy, ile zarobił polski skoczek

Dawid Kubacki i Kamil Stoch.
Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Nazwisko polskiego skoczka otwiera listę płac Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Gdyby podsumować wszystkie oficjalne premie i nagrody Kamil Stoch zarobił już w tym sezonie około miliona złotych.


Podsumowanie otwiera 158 tysięcy franków szwajcarskich (około 570 tys. złotych), jakie uwzgledniła w swoim zestawieniu FIS. Ale jak podkreśla dziennik „Puls Biznesu”, to nie koniec: w rankingu Federacji zabrakło nagród za zwycięstwo w norweskim cyklu Raw Air (60 tys. euro, czyli około 250 tys. złotych), za zwycięstwo w Willingen Five (25 tys. euro, czyli około 100 tys. złotych) oraz premii za wygraną w 66. Turnieju Czterech Skoczni (20 tys. euro, czyli jakieś 85 tys. złotych).

Zarobki sportowców
W sumie naszemu czempionowi udało się zatem zarobić w tym sezonie około miliona złotych – i to jeszcze przed końcem sezonu. Tuż za nim uplasowali się Norweg Daniel Andre (z 134,5 tys. franków) oraz Richard Freitag (122 tys. franków). W pierwszej dziesiątce najlepiej wynagrodzonych sportowców FIS, jak przypomina „Puls Biznesu”, jest też drugi Polak – Dawid Kubacki. Jemu udało się zarobić 93 800 franków, czyli ok. 340 tys. złotych.

Warto pamiętać, że poza nagrodami sportowcy mają jeszcze dochody z kontraktów sponsorskich i reklamowych. Wysokość kwot skrywa tu jednak tajemnica.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.