Polacy dostarczą wszystkie bramki na mundial w Rosji. Świetny, nietypowy projekt

W kaszubskiej firmie powstają nie tylko bramki, ale też produkty dla gastronomii oraz branży muzealnej.
W kaszubskiej firmie powstają nie tylko bramki, ale też produkty dla gastronomii oraz branży muzealnej. Fot. Facebook / Interplastic
Interplastic, firma z kaszubskiego Tuchomia, przebiła rywali i zdobyła prestiżowy kontrakt w Rosji – dostarczy wszystkie bramki na tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej. Polacy zawdzięczają ten sukces wyjątkowej konstrukcji swoich produktów.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018
– Atutem, który zaważył o wyborze polskich bramek na najbardziej prestiżową imprezę sportową, jest unikatowa i opatentowana ich konstrukcja: Goal in a box – cytuje portal sport.pl kaszubskiego producenta. – Pozwala ona na umieszczenie kompletnej bramki wraz z siatką w jednym kartonie, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów transportu i magazynowania – podkreśla.

Choć kontrakt w Rosji jest dla firmy olbrzymim wyzwaniem, to nie ma wątpliwości, że Interplastic bez większego trudu wywiąże się ze zobowiązań. Istniejąca od 1985 roku firma jest prawdziwym potentatem, jeżeli chodzi o konstrukcje sportowejej produkty trafiły do większości dużych obiektów sportowych w Polsce, od Ergo Areny, hali w Częstochowie, katowickiego Spodka, łódzkiej Atlas Arena. Bramki do piłki ręcznej – dotychczas flagowy produkt kaszubskiej firmy – trafiły m.in. na mistrzostwa świata juniorów w Algierii oraz na Olimpiadę w Rio de Janeiro.

Na co dzień firma ma jednak do zaoferowania o wiele więcej. – Produkujemy też meble dla gastronomii. Trafiają one do profesjonalnych kuchni największych światowych sieci restauracji – tłumaczył na łamach „Kuriera Kartuskiego” Jan Żółtowski, dyrektor zarządzający firmy. – Specjalizujemy się też w wyposażeniu muzeów. Rozpoczęliśmy od Europejskiego Centrum Solidarności, później były tak prestiżowe muzea, jak Muzeum Śląskie w Katowicach, czy wspomniane już Muzeum II Wojny Światowej – kwitował.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.