Znaleźli sposób na nadgodziny. Wyłączą urzędnikom prąd o określonej godzinie

Seul rusza z programem walki z przesiadywaniem w pracy "po godzinach".
Seul rusza z programem walki z przesiadywaniem w pracy "po godzinach". Fot. 123rf.com
Władze Seulu postanowiły skończyć z przesiadywaniem urzędników po godzinach pracy. Na początek, w najbliższy piątek o godzinie 20 odetną dopływ prądu do komputerów w biurach. Jak zapewniają Koreańczycy ma to położyć kres „kulturze pracy w nadgodzinach”.

Korea Południowa słynie z nadgodzin: przeciętny pracownik wysiaduje tu w biurze przez 2739 godzin rocznie – około 1000 godzin więcej niż w innych państwach rozwiniętych. Jak donosi BBC, Seul ma zamiar walczyć z nadgodzinami, jak z uzależnieniem – stopniując, nomen omen, napięcie.

Program walki z nadgodzinami ma ruszyć 30 marca i być wdrażany w trzech fazach. Od kwietnia komputery będą wyłączane o godzinie 19.30 w drugi i czwarty piątek miesiąca. Od maja w każdy piątek prąd przestanie płynąć o godzinie 19.

O ironio, projekt nie spodobał się urzędnikom. Ponad 67 proc. pracowników rządowych poprosiło o zastosowanie w ich przypadku wyłączenia z programu. Może się jednak okazać, że w ten sposób złamią prawo: kilka tygodni temu parlament południowokoreański przeforsował przepisy redukujące maksymalną dopuszczalną liczbę godzin prac w tygodniu z 68 do 52.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.