PiS idzie za ciosem. CIT dla małych i średnich firm zostanie radykalnie obniżony

Premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konwencji PiS.
Premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konwencji PiS. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
– Obniżamy CIT z 15 do 9 proc. dla małych i średnich firm – taka deklaracja padła w sobotę z ust premiera Mateusza Morawieckiego podczas konwencji partii Prawo i Sprawiedliwość.

– Pan Henryk, właściciel warsztatu samochodowego, czy pani Agnieszka – fryzjerka, zarabiają 3 tysiące przychodu. Płacą taki sam ZUS, jak płacą przedsiębiorcy, którzy zarabiają dużo więcej czasami o wiele, wiele więcej – wyliczał szef rządu.

Zarówno podatek CIT, jak i składki ZUS dla takich właśnie małych firm, mają zostać radykalnie obniżone. – W końcu obiecaliśmy prawo i sprawiedliwość – deklarował premier. – Polska musi być bardziej sprawiedliwa. To jest część naszego programu – dorzucał. Podkreślił też, że poprzednia obniżka podatku dochodowego dla firm, z 19 do 15 proc. przyniosła 13-procentowy wzrost wpływów z tytułu tego podatku.

– Dziękuję wszystkim uczciwym przedsiębiorcom, których jest ogromna większość. Ufamy im dalej, wspieramy małą i średnią polską przedsiębiorczość – zapewnił.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.