PiS idzie za ciosem. CIT dla małych i średnich firm zostanie radykalnie obniżony

Premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konwencji PiS.
Premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konwencji PiS. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
– Obniżamy CIT z 15 do 9 proc. dla małych i średnich firm – taka deklaracja padła w sobotę z ust premiera Mateusza Morawieckiego podczas konwencji partii Prawo i Sprawiedliwość.

– Pan Henryk, właściciel warsztatu samochodowego, czy pani Agnieszka – fryzjerka, zarabiają 3 tysiące przychodu. Płacą taki sam ZUS, jak płacą przedsiębiorcy, którzy zarabiają dużo więcej czasami o wiele, wiele więcej – wyliczał szef rządu.

Zarówno podatek CIT, jak i składki ZUS dla takich właśnie małych firm, mają zostać radykalnie obniżone. – W końcu obiecaliśmy prawo i sprawiedliwość – deklarował premier. – Polska musi być bardziej sprawiedliwa. To jest część naszego programu – dorzucał. Podkreślił też, że poprzednia obniżka podatku dochodowego dla firm, z 19 do 15 proc. przyniosła 13-procentowy wzrost wpływów z tytułu tego podatku.

– Dziękuję wszystkim uczciwym przedsiębiorcom, których jest ogromna większość. Ufamy im dalej, wspieramy małą i średnią polską przedsiębiorczość – zapewnił.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.