Nerd lepszym mężem niż osiłek z siłowni. Przepis na karierę jednej z najpotężniejszych kobiet świata

Sheryl Sandberg to jedna z najpotężniejszych kobiet świata wielkiego biznesu. Zwykle udziela rad na temat rozwoju kariery. Tym razem w nieco innym kontekście poleca wychodzić za mąż za nerdów i miłych facetów.
Sheryl Sandberg to jedna z najpotężniejszych kobiet świata wielkiego biznesu. Zwykle udziela rad na temat rozwoju kariery. Tym razem w nieco innym kontekście poleca wychodzić za mąż za nerdów i miłych facetów. Flickr.com / JD Lasica / CC BY 2.0
Dyrektor operacyjna Facebooka Sheryl Sandberg doradza kobietom, by w związkach były równie asertywne, co w karierze zawodowej. W skrócie - randkuj z kim chcesz, ale na mężów wybieraj nerdów i miłych facetów. Sandberg nie zmieniła tematu zainteresowań, ta rada nierozerwalnie łączy się z karierą i sukcesem w pracy.

Parcie do przodu, emanowanie pewnością siebie, determinacja i asertywność - takich rad udzielała kobietom w swojej książce „Włącz się do gry” Sheryl Sandberg, jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata. Choć książkowe porady dyrektor operacyjnej Facebooka odnosiły się do karier zawodowych kobiet, w wywiadzie dla Financial Times Sandberg stwierdza, że doskonale sprawdzą się również w życiu uczuciowym.

Zapytana o to, czego kobieta powinna szukać u mężczyzny, Sandberg odpowiada: „faceta, który chce równości w związku i będzie wspierać twoją karierę”.

Według Sandberg indywidualny sukces łatwiej osiągnąć w stabilnym otoczeniu. Jeśli pochodzisz ze wspierającej cię rodziny, lepiej będzie wiodło ci się w szkole. Tak samo jest ze związkami - partner, który cię rozumie i mobilizuje sprawi, że twoja praca zawodowa będzie efektywniejsza.

Jak poznać, kto powinien zostać moim mężem
– Możesz umawiać się z kimkolwiek zechcesz, ale powinnaś wyjść za mąż za nerda i miłego faceta – radzi Sandberg. Zapytana o to, jak sprawdzić, którzy faceci są tymi dobrymi, odpowiada prosto i zwięźle: zapytaj wprost i to jak najwcześniej.


Choć pytanie o to, czy mężczyzna uważa się za miłego i popiera partnerskie związki może wydawać się zbyt poważne, by zadać je na pierwszej randce, Sandberg radzi, by nie zwlekać i być bezpośrednią. – Jeżeli się obrażą, więcej się z nimi nie umawiaj – dodaje.

Brak zrozumienia dla kobiet sukcesu ze strony partnera może być nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy środowisko również im nie sprzyja z powodu stereotypów dotyczących kobiet na wysokich stanowiskach. Dlatego warto szukać sojusznika swojej kariery zawodowej w kandydacie na męża.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.