Nerd lepszym mężem niż osiłek z siłowni. Przepis na karierę jednej z najpotężniejszych kobiet świata

Sheryl Sandberg to jedna z najpotężniejszych kobiet świata wielkiego biznesu. Zwykle udziela rad na temat rozwoju kariery. Tym razem w nieco innym kontekście poleca wychodzić za mąż za nerdów i miłych facetów.
Sheryl Sandberg to jedna z najpotężniejszych kobiet świata wielkiego biznesu. Zwykle udziela rad na temat rozwoju kariery. Tym razem w nieco innym kontekście poleca wychodzić za mąż za nerdów i miłych facetów. Flickr.com / JD Lasica / CC BY 2.0
Dyrektor operacyjna Facebooka Sheryl Sandberg doradza kobietom, by w związkach były równie asertywne, co w karierze zawodowej. W skrócie - randkuj z kim chcesz, ale na mężów wybieraj nerdów i miłych facetów. Sandberg nie zmieniła tematu zainteresowań, ta rada nierozerwalnie łączy się z karierą i sukcesem w pracy.

Parcie do przodu, emanowanie pewnością siebie, determinacja i asertywność - takich rad udzielała kobietom w swojej książce „Włącz się do gry” Sheryl Sandberg, jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata. Choć książkowe porady dyrektor operacyjnej Facebooka odnosiły się do karier zawodowych kobiet, w wywiadzie dla Financial Times Sandberg stwierdza, że doskonale sprawdzą się również w życiu uczuciowym.

Zapytana o to, czego kobieta powinna szukać u mężczyzny, Sandberg odpowiada: „faceta, który chce równości w związku i będzie wspierać twoją karierę”.

Według Sandberg indywidualny sukces łatwiej osiągnąć w stabilnym otoczeniu. Jeśli pochodzisz ze wspierającej cię rodziny, lepiej będzie wiodło ci się w szkole. Tak samo jest ze związkami - partner, który cię rozumie i mobilizuje sprawi, że twoja praca zawodowa będzie efektywniejsza.

Jak poznać, kto powinien zostać moim mężem
– Możesz umawiać się z kimkolwiek zechcesz, ale powinnaś wyjść za mąż za nerda i miłego faceta – radzi Sandberg. Zapytana o to, jak sprawdzić, którzy faceci są tymi dobrymi, odpowiada prosto i zwięźle: zapytaj wprost i to jak najwcześniej.


Choć pytanie o to, czy mężczyzna uważa się za miłego i popiera partnerskie związki może wydawać się zbyt poważne, by zadać je na pierwszej randce, Sandberg radzi, by nie zwlekać i być bezpośrednią. – Jeżeli się obrażą, więcej się z nimi nie umawiaj – dodaje.

Brak zrozumienia dla kobiet sukcesu ze strony partnera może być nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy środowisko również im nie sprzyja z powodu stereotypów dotyczących kobiet na wysokich stanowiskach. Dlatego warto szukać sojusznika swojej kariery zawodowej w kandydacie na męża.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.