Ryanair znowu sięga do kieszeni klientów. Zmienia zasady dotyczące odprawy

Ryanair zmienia zasady dotyczące odprawy przez internet. Jej czas skrócono z 4 dni do 48 godzin przed startem.
Ryanair zmienia zasady dotyczące odprawy przez internet. Jej czas skrócono z 4 dni do 48 godzin przed startem. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Osoby podróżujące linią lotniczą Ryanair, największym tzw. tanim przewoźnikiem na świecie, muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami albo niewygodą. Gigant zmienia zasady dotyczące odprawy online i rezerwacji miejsc.

Do tej pory klienci Ryanaira mogli odprawić się przez Internet nawet 4 dni przed startem. Teraz ten termin zostanie skrócony do 48 godzin. Zmiany wchodzą w życie dla biletów na loty, które będą realizowane od 13 czerwca 2018 roku. Cel Ryanaira jest prosty – więcej pieniędzy.

Linia chce w ten sposób skłonić klientów do płacenia za opcję wcześniejszej rezerwacji miejsc. Jeśli dopłacimy do biletu, możemy odprawić się nawet 60 dni przed lotem i zarezerwować sobie konkretne miejsce. Osoby, które kupiły bilety na loty po 13 czerwca mogą je bezpłatnie anulować, jeśli zmiana czasu odprawy im nie odpowiada.

To nie pierwszy taki krok
Ryanair konsekwentnie skraca czas na odprawę przez internet. Jeszcze dwa lata temu mogli to zrobić na tydzień przed lotem. Potem zmieniono to na 4 dni, teraz będą dwa. Najpóźniej będzie można się odprawić na 2 godziny przed startem. Jeśli ktoś nie zdąży, musi liczyć się z tym, że odprawa na lotnisku będzie go kosztowała dodatkowe 55 euro.


To nie pierwszy taki ruch Ryanaira. Od stycznia na pokład samolotu można wnieść tylko jedną sztukę bagażu podręcznego, nawet jeśli tą drugą jest damska torebka. To ograniczenie nie dotyczy osób, które wykupiły opcję pierwszeństwa wejścia na pokład.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.