Żabka ostro odpowiada związkowcom. "Agencje pocztowe nie mają nic wspólnego z zakazem handlu w niedziele"

Żabka przypomina "Solidarności", że sklepy mają status placówek pocztowych od 6 lat, gdy o zakazie handlu nikt nie mówił
Żabka przypomina "Solidarności", że sklepy mają status placówek pocztowych od 6 lat, gdy o zakazie handlu nikt nie mówił Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Przedstawiciele sieci Żabka uznali, że miarka się przebrała i ostro odpowiadają na sugestie, że jej sklepy stają się agencjami pocztowymi, by obejść zakaz handlu w niedziele. – Większość z nich ma ten status od 2012 roku, zgodnie z prawem – twierdzą.

Kilka dni temu związkowcy z "Solidarności" zaapelowali do sieci handlowych o dobrowolne wycofanie się z praktyki rozszerzania działalności o prowadzenie placówek pocztowych. Pili oczywiście do sieci Żabka, której sklepy – jak się okazuje – są również agencjami pocztowymi. W związku z tym zakaz handlu w niedziele ich nie obejmuje.

Żabka odbija piłeczkę, przypominając, że nie jest to trik mający na celu obejście zakazu. Większość sklepów tej sieci została agencjami pocztowymi sześć lat temu, gdy o zakazie handlu nikt nie mówił.

Zwiększone kontrole
– Sugestie, że ten status został przyjęty w związku z zakazem handlu oraz że obecnie trwa proceder "przekształcania placówek" czy "rozszerzania działalności" są niezgodne z faktami – informuje Żabka w przesłanym serwisowi portalspozywczy.pl komunikacie prasowym, komentując apel Solidarności do Głównego Inspektora Pracy o zwiększenie kontroli wobec sklepów, które nagle stały się placówkami pocztowymi oraz tych, które nagle zmieniły profil działalności.

Sieć przypomina też, że jej franczyzobiorcy to niezależni przedsiębiorcy i zgodnie z prawem mogą otwierać swoje sklepy, kiedy chcą, o ile poprowadzą handel osobiście. Status agencji pocztowej wiele tu nie zmienia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.