Nareszcie koniec nerwów przez padającą baterię. Naładujesz smartfona do pełna w kilka sekund

Naukowcy z Uniwersytetu Cornella wymyślili baterię, która będzie ładować się w kilka sekund
Naukowcy z Uniwersytetu Cornella wymyślili baterię, która będzie ładować się w kilka sekund 123rf.com / fot. bacho12345 / zdjęcie seryjne
Jesteś na mieście bez powerbanka, ikonka miga na czerwono, a ty chcesz być w kontakcie z rodziną i znajomymi? Prawie każdy z nas był w takiej sytuacji. Doskonale wiedzą o tym naukowcy z Uniwersytetu Cornella w Nowym Jorku. Wynaleźli zatem baterię, która będzie mogła naładować się w kilka sekund.

Pomysł jest rewolucyjny. – Ten projekt właściwie eliminuje wszystkie straty mocy z twojego urządzenia – tłumaczy Ulrich Wiesner, profesor inżynierii na Uniwersytecie Cornella.

Ładowanie smartfona i laptopa
Naukowcy uzyskali ten efekt dzięki skurczeniu elementów baterii do nanoskali. – W prostych słowach oznacza to, że możesz pozyskać energię w znacznie krótszym czasie, niż w standardowych bateriach. Od momentu podłączenia baterii do gniazdka, w ciągu kilku sekund, a może i szybciej, bateria będzie naładowana – zapewnia Wiesner.

Jak twierdzą twórcy, projekt baterii jest bezpieczny, ponieważ niweluje błędy doprowadzające do pożarów w mobilnych urządzeniach elektrycznych, takich jak telefony i laptopy.

Dzięki pracy naukowców zmieni się sposób, w jaki konstruowane są standardowe baterie. Póki korzystamy z tych starych, warto wiedzieć, jak poprawnie ładować smartfona, o czym pisaliśmy już na łamach INNPoland.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.