To zażarta rywalizacja, mężczyzn jest tam o 34 mln więcej niż kobiet. Wydają fortunę na "szkolenia"

34 milionom Chińczyków brakuje żon. Powstają dla nich szkoły uwodzenia, które uczą, jak zdobyć kobietę
34 milionom Chińczyków brakuje żon. Powstają dla nich szkoły uwodzenia, które uczą, jak zdobyć kobietę youtube.com / Jennifer Lopez
Chińczykom desperacko brakuje żon. Liczba mężczyzn w Państwie Środka alarmująco przekroczyła liczbę kobiet. – Coś podobnego jeszcze nigdy nie zdarzyło się w historii ludzkości – raportuje „The Washington Post”. Sytuacja jest dramatyczna - stan liczebny mężczyzn jest większy o 34 miliony.

Przyczyn męskiej „epidemii” jest kilka. W Chinach, szczególnie na wsiach, preferowanym dzieckiem jest chłopiec, ponieważ to na synach spoczywa obowiązek opieki nad starzejącymi się rodzicami. Dodatkowo w Państwie Środka przez prawie 40 lat funkcjonowała polityka „jednego dziecka”. Sprzężenie obu czynników poskutkowało masowymi aborcjami żeńskich płodów.

Konsekwencje odczuwalne są już dziś, lecz apogeum osiągną za 10-20 lat. Poza tym, że miliony Chińczyków nie będzie miało żon, ucierpi również gospodarka - rynki pracy ulegną rozregulowaniu, podniosą się stopy oszczędzania, zmaleje konsumpcja i wzrosną ceny nieruchomości. To nie koniec. Nadwyżka mężczyzn ma wpływ na wzrost brutalnej przestępczości, handel ludźmi i prostytucję.

Państwo środka już działa, by zapobiec katastrofie

Chiny już podjęły kroki, aby jak najefektywniej zapobiec katastrofalnym skutkom nierównowagi płci. Planują znieść ograniczenia dotyczące liczby posiadanego potomstwa. Zgodnie z nową polityką chińskie rodziny będą mogły same określić, ile chcą mieć dzieci.

Są jednak instytucje, które z fatalnej sytuacji czerpią korzyści. Według najnowszych doniesień BBC, większa liczba mężczyzn napędza rynek… coachów miłości. Zakładają oni szkoły randkowe, które uczą młodych Chińczyków trudnej sztuki uwodzenia. Oferta zajęć jest szeroka - od lekcji konwersacji i warsztatów tańca, po zajęcia budowania pewności siebie. Sesja coachingowa sam na sam z trenerem miłości może kosztować nawet 4,500 dol, czyli ponad 16 tys. zł.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.