Legia kontra Warszawa. Klub udowodnił, że stadion przy Łazienkowskiej to jednak budynek

SKO przychyliło się do stanowiska Legii, że stadion przy Łazienkowskiej to budynek, a nie budowla.
SKO przychyliło się do stanowiska Legii, że stadion przy Łazienkowskiej to budynek, a nie budowla. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
W świętującym sportowe triumfy klubie jest prawdziwy powód do radości – klub zwyciężył w niezbyt może spektakularnej, za to bardzo ważnej, rozgrywce. Z urzędnikami miejskimi. Dzięki temu zaoszczędził 3 mln zł.


Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję władz miasta z grudnia, sprowadzającą się do nałożenia na Legię 4,5 mln złotych podatku od nieruchomości.

Legia - Warszawa 1:0
Zarzewiem sporu jest definicja stadionu na Łazienkowskiej. Podatek od budynku jest naliczany od powierzchni, podatek od budowli – od wartości. Różnica jest niebagatelna w przypadku nieruchomości należącej do Legii: klub utrzymuje, że to budynek – i płaci niemal 1,5 mln zł podatku. Urzędnicy utrzymują, że to budowla – i domagają się 4,5 mln zł (za 2012 r.).

SKO przychyliło się do stanowiska klubu, a dodatkowo prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wyłączyła z orzekania o podatkach Legii burmistrza dzielnicy Śródmieście. Podatki za lata 2013-2016 będą liczyć urzędnicy Gminy Bemowo – a oni już raz uznali stadion za budynek. Różnicę łatwo policzyć: za cztery wspomniane lata klub zapłaci zapewne niecałe 6 mln złotych zamiast ponad 17 mln.

„Mając na uwadze dotychczasowe działania Burmistrza Dzielnicy Śródmieście w procesie rozstrzygania postępowania dotyczącego naliczania podatku od nieruchomości dla Legii Warszawa za 2012 r., które pozwala na stosowanie przeciwko Miastu retoryki niedomówień i niedopowiedzeń kwestionujących dobre intencje, rzetelność oraz profesjonalizm władz Śródmieścia oraz to, że narracja towarzysząca przedmiotowej sprawie będzie w bezpośredni sposób wpływać na proces kolejnego rozstrzygania sprawy, wniosek spółki zasługuje na uwzględnienie” – cytuje prezydent Warszawy dziennik „Puls Biznesu”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.