Rząd szuka chętnych do inwestowania w miastach o wysokim bezrobociu. Ważny podpis prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wspieraniu nowych inwestycji
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wspieraniu nowych inwestycji Aleksandra Koszyk/Agencja Gazeta
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wspieraniu nowych inwestycji. Dzięki niej Polska stanie się jedną wielką strefą ekonomiczną, w której przedsiębiorcy będą mogli liczyć na szereg ulg. Przedstawiciele rządu podkreślają, że zależy im przede wszystkim na firmach, które ulokują się w regionach o największym bezrobociu.

W ostatnich latach dużo mówi się o rynku pracownika i często podkreśla się malejącą stopę bezrobocia. Na terenie Polski wciąż jest jednak wiele regionów, w których liczba osób, które oficjalnie pozostają bez pracy jest bardzo duża. Rok 2017 z ponad 20 proc. bezrobociem zamykał powiat szydłowiecki, braniewski, łobeski i bartoszycki.

- Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się, aby tam ulokować inwestycje to tych punktów ma szanse uzyskać więcej, bo jest dla nas strategicznie istotne, aby w tamtym miejscu pojawiła się atrakcyjna inwestycja – tłumaczyła cytowana przez PAP Jadwiga Emilewicz.

W jaki sposób rząd chce pobudzić inwestycje? Nowa ustawa zakłada, że o ulgi podatkowe i preferencyjne warunki firmy będą mogły wystąpić nie tylko w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Teraz będzie to możliwe na terenie całego kraju. Największe szanse na preferencyjne traktowanie będą miały firmy, dzięki którym zwiększy się konkurencyjność i innowacyjność miejscowych gospodarek. Można to osiągnąć np. przez tworzenie ośrodków badawczo-rozwojowych, ale również przez dodatkowe szkolenia dla pracowników.


Preferencje będą przyznawane na okres od 10 do 15 lat. Sytuacja przedsiębiorców, którzy korzystają już z ulg w ramach SSE nie ulega zmianie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.