Koniec szaleństwa na polskich stacjach benzynowych. Zawdzięczamy to Amerykanom

Ceny benzyny na stacjach benzynowych powinny wkrótce ponownie spaść poniżej 5 zł/l.
Ceny benzyny na stacjach benzynowych powinny wkrótce ponownie spaść poniżej 5 zł/l. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Jaka cena benzyny? Na szczęście skok cen ropy – wywołany przede wszystkim wycofaniem się USA z porozumień nuklearnych z Iranem – nie potrwał długo. Waszyngton zadbał, żeby pompy amerykańskich nafciarzy pracowały pełną parą: za Atlantykiem padł rekord. Irańczycy nie zerwali (póki co, przynajmniej) umowy z Zachodem. Ceny benzyny wkrótce powinny ponownie spaść poniżej 5 złotych.


Po gwałtownych zwyżkach z ostatnich tygodni od poniedziałku na rynku ropy sytuacja szybko się uspokaja: baryłka kosztuje około 76 dolarów w Londynie, amerykańska WTI – poniżej 66 dol. To efekt pojawienia się na rynkach dużych ilości amerykańskiej ropy – w zeszłym tygodniu Departament Energii informował, że tylko w marcu przemysł naftowy za Atlantykiem produkował 10,47 mln baryłek dziennie, czyli funkcjonował na rekordowym poziomie.

Przyczyny spadku cen benzyny
Inne czynniki, które sprawiają, że ceny na stacjach benzynowych mogą zacząć spadać to wspomniane już uspokojenie sytuacji wokół Iranu, zapowiedzi potencjalnego zwiekszenia wydobycia przez kartel OPEC oraz Rosję, a także umocnienie się złotówki względem dolara.

Eksperci oczekują, że cena benzyny spadnie wkrótce o około 3 proc. – podkreśla portal money.pl. Nie jest to wiele, ale psychologiczna bariera 5 złotych za litr powinna zostać ponownie przekroczona – tym razem w dół.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.