Koniec szaleństwa na polskich stacjach benzynowych. Zawdzięczamy to Amerykanom

Ceny benzyny na stacjach benzynowych powinny wkrótce ponownie spaść poniżej 5 zł/l.
Ceny benzyny na stacjach benzynowych powinny wkrótce ponownie spaść poniżej 5 zł/l. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Jaka cena benzyny? Na szczęście skok cen ropy – wywołany przede wszystkim wycofaniem się USA z porozumień nuklearnych z Iranem – nie potrwał długo. Waszyngton zadbał, żeby pompy amerykańskich nafciarzy pracowały pełną parą: za Atlantykiem padł rekord. Irańczycy nie zerwali (póki co, przynajmniej) umowy z Zachodem. Ceny benzyny wkrótce powinny ponownie spaść poniżej 5 złotych.


Po gwałtownych zwyżkach z ostatnich tygodni od poniedziałku na rynku ropy sytuacja szybko się uspokaja: baryłka kosztuje około 76 dolarów w Londynie, amerykańska WTI – poniżej 66 dol. To efekt pojawienia się na rynkach dużych ilości amerykańskiej ropy – w zeszłym tygodniu Departament Energii informował, że tylko w marcu przemysł naftowy za Atlantykiem produkował 10,47 mln baryłek dziennie, czyli funkcjonował na rekordowym poziomie.

Przyczyny spadku cen benzyny
Inne czynniki, które sprawiają, że ceny na stacjach benzynowych mogą zacząć spadać to wspomniane już uspokojenie sytuacji wokół Iranu, zapowiedzi potencjalnego zwiekszenia wydobycia przez kartel OPEC oraz Rosję, a także umocnienie się złotówki względem dolara.

Eksperci oczekują, że cena benzyny spadnie wkrótce o około 3 proc. – podkreśla portal money.pl. Nie jest to wiele, ale psychologiczna bariera 5 złotych za litr powinna zostać ponownie przekroczona – tym razem w dół.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.