Społem wchodzi w XXI wiek. Trochę po czasie, ale z przytupem

Sklep Społem w warszawskim Merkurym
Sklep Społem w warszawskim Merkurym Społem Żoliborz
Dwie spółdzielnie zrzeszone w PSS Społem (w Kaliszu i Poznaniu) zdecydowały się na nowatorski krok. Zamontowano w nich znane od wielu lat kasy samoobsługowe, gdzie klient sam skanuje produkty i płaci w automatycznej kasie.

Kasy samoobsługowe w sklepach Społem
Na wdrożenie tych nowoczesnych rozwiązań zdecydowały się Społem w Kaliszu oraz Poznaniu. Kaliska spółdzielnia pierwsze takie kasy zamontowała we wrześniu 2017 roku. PortalSpozywczy.pl informuje, że testy się powiodły i projekt rozszerzono na kolejne placówki, przede wszystkim na największy supermarket w tej sieci.

W Poznaniu stało się podobnie – cztery kasy samoobsługowe działają w sklepie Newa, największej placówce pod szyldem Społem PSS w tym mieście.

Społem to marka, która powstała ponad 100 lat temu. Dziś pod tą nazwą działa ponad 170 regionalnych spółdzielni, zrzeszonych w jeden związek. Prowadzą ok. 5000 sklepów – więcej niż choćby Biedronka (ok. 2800). Udział Społem w krajowym handlu oscyluje ledwie wokół 2 procent.

Społem kilka lat temu uruchomiło Krajową Platformę Handlową, czyli centralę zakupową dla sklepów. Zdecydowało się też na stworzenie marki własnej, produkty z nazwą "Społem" są już dostępne w 1600 sklepów. Niedługo do nabiału i mrożonek mają dołączyć lody.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.