Gigantyczna wtopa Facebooka. Poszkodowanych może być aż 14 milionów osób

Fot. 123rf.com
Fot. 123rf.com Facebook apeluje o sprawdzenie ustawień prywatności.
Publikowanie na Facebooku - są problemy. Około 14 mln użytkowników serwisu społecznościowego zamiast opublikować prywatne posty dla najbliższych, podzieliło się nimi ze wszystkimi znajomymi. Wszystko z powodu błędu, który pozmieniał ustawienia prywatności postów.

Wyobraźcie sobie, że publikujecie na Facebooku post dla wąskiego grona przyjaciół. Serwis zapamięta wasze ustawienia prywatności i następny post również zamieści zgodnie z tą konfiguracją. A przynajmniej powinien.

Jak podaje CNBC, błąd oprogramowania, który nastąpił między 18 a 27 maja, pozmieniał ustawienia prywatności aż 14 milionom użytkowników. W wyniku tego publicznie mogli opublikować treści, które były przeznaczone wyłącznie dla wąskiego grona odbiorców.

Ustawienia prywatności na Facebooku
Firma przeprasza i zapewnia, że błąd jest już naprawiony. Mimo to apeluje do wszystkich, którzy publikowali w tym przedziale czasowym prywatne posty o przejrzenie ich pod kątem ustawień prywatności.

To już kolejna katastrofalna wpadka Facebooka. Po skandalu z Cambridge Analytica, w wyniku której wyciekły dane milionów użytkowników Facebooka i aferze z bezprawnym wykorzystywaniem zdjęć z Instagrama, kolejne błędy tylko pogłębiają brak zaufania do słynnego serwisu społecznościowego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.