Nowe informacje o salmonelli w Green Caffe Nero. "Przecięliśmy drogi zakażenia"

Przedstawiciele Green Caffè Nero zapewniają, że sytuacja z zatruciami została opanowana
Przedstawiciele Green Caffè Nero zapewniają, że sytuacja z zatruciami została opanowana Foto: Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Sieć kawiarni, która od kilku dni walczy z serią zakażeń swoich klientów, twierdzi, że opanowała sytuację. Felerne ciasta wycofane, wszyscy pracownicy przeszkoleni, zamówili też nowe lodówki z termometrami.

– Informujemy, że we wszystkich kawiarniach Green Caffè Nero w pełni wdrożyliśmy zalecenia Sanepidu. Dzięki temu przecięto drogi zakażenia, o czym świadczy brak nowych zachorowań, które by nastąpiły po 31 maja 2018 r. – twierdzą przedstawiciele sieci w najnowszym oświadczeniu, wysłanym w piątek po południu.

Kilka dni temu w całej Polsce rozpoczęła się seria zakażeń pokarmowych, których źródłem prawdopodobnie są kawiarnie. Według wczorajszych doniesień poszkodowanych jest ponad 50 osób, ok. 20 trafiło do szpitali.

Green Caffe Nero wycofuje ciasta z kremem
Przedstawiciele Green Caffè Nero informują, że w trybie natychmiastowym wycofali ze sprzedaży wszystkie ciasta z kremem z kawiarni na terenie całej Polski. Współpracują z Sanepidem i przeszkolili cały personel w zakresie bezpieczeństwa żywności oraz wzmocnili kontrole.

– Pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa oferowanej żywności. Niedługo w naszych kawiarniach pojawią się nowe witryny chłodzące, których prototyp jest już w produkcji. Dzięki umieszczonym w nich termometrom klienci będą widzieć jaka panuje w nich temperatura. W przypadku jej wzrostu, powiadomi nas o tym sygnał dźwiękowy – dodają.


Przepraszają też za całą sytuację i obiecują rekompensaty klientom, którzy zachorowali. Wcześniej na temat salmonelli w kawiarniach Green Cafe Nero wypowiadał się między innymi prezes firmy, Adam Ringer. Wziął na siebie odpowiedzialność, poinformował o ówczesnej sytuacji i przeprosił.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.