Nowe informacje o salmonelli w Green Caffe Nero. "Przecięliśmy drogi zakażenia"

Przedstawiciele Green Caffè Nero zapewniają, że sytuacja z zatruciami została opanowana
Przedstawiciele Green Caffè Nero zapewniają, że sytuacja z zatruciami została opanowana Foto: Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Sieć kawiarni, która od kilku dni walczy z serią zakażeń swoich klientów, twierdzi, że opanowała sytuację. Felerne ciasta wycofane, wszyscy pracownicy przeszkoleni, zamówili też nowe lodówki z termometrami.

– Informujemy, że we wszystkich kawiarniach Green Caffè Nero w pełni wdrożyliśmy zalecenia Sanepidu. Dzięki temu przecięto drogi zakażenia, o czym świadczy brak nowych zachorowań, które by nastąpiły po 31 maja 2018 r. – twierdzą przedstawiciele sieci w najnowszym oświadczeniu, wysłanym w piątek po południu.

Kilka dni temu w całej Polsce rozpoczęła się seria zakażeń pokarmowych, których źródłem prawdopodobnie są kawiarnie. Według wczorajszych doniesień poszkodowanych jest ponad 50 osób, ok. 20 trafiło do szpitali.

Green Caffe Nero wycofuje ciasta z kremem
Przedstawiciele Green Caffè Nero informują, że w trybie natychmiastowym wycofali ze sprzedaży wszystkie ciasta z kremem z kawiarni na terenie całej Polski. Współpracują z Sanepidem i przeszkolili cały personel w zakresie bezpieczeństwa żywności oraz wzmocnili kontrole.

– Pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa oferowanej żywności. Niedługo w naszych kawiarniach pojawią się nowe witryny chłodzące, których prototyp jest już w produkcji. Dzięki umieszczonym w nich termometrom klienci będą widzieć jaka panuje w nich temperatura. W przypadku jej wzrostu, powiadomi nas o tym sygnał dźwiękowy – dodają.


Przepraszają też za całą sytuację i obiecują rekompensaty klientom, którzy zachorowali. Wcześniej na temat salmonelli w kawiarniach Green Cafe Nero wypowiadał się między innymi prezes firmy, Adam Ringer. Wziął na siebie odpowiedzialność, poinformował o ówczesnej sytuacji i przeprosił.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.