Błyskawiczna kariera polskiej menedżer. Pokieruje globalnym gigantem na największym rynku świata

Anna Pawlak-Kuliga, była prezes Ikea Polska, zostanie szefową działalności Ikea w Chinach.
Anna Pawlak-Kuliga, była prezes Ikea Polska, zostanie szefową działalności Ikea w Chinach. Fot. IKEA
Karierę w koncernie IKEA zaczęła dziesięć lat temu, jako Nawigator Biznesu w brytyjskim oddziale firmy. W 2012 r. wróciła do Polski i praktycznie z marszu weszła do zarządu firmy. Dwa lata temu została prezesem IKEA Polska. I najwyraźniej pokazała tu, co umie, skoro firma teraz rzuca ją na możliwie najgłębszą wodę – na przeszło miliardowy rynek chiński.

Chiny to największy producent, eksporter i konsument w branży meblarskiej, z błyskawicznie rosnącym popytem, jak opisuje to dziennik "Rzeczpospolita". Niewątpliwie, jest to więc wyzwanie. Ale Anna Pawlak-Kuliga ma się jednak czym pochwalić, zwłaszcza jeżeli chodzi o pomyślne uruchomienie sprzedaży w internecie. – Ostatnie lata to okres bardzo dynamicznego rozwoju IKEA w Polsce. Razem z zespołem stworzyliśmy wiele ciekawych inicjatyw, w tym nowe kanały sprzedaży, tak by klienci mogli robić zakupy gdzie, kiedy i jak chcą – podkreśla w komunikacie odchodząca szefowa firmy.

Polka na czele Ikea w Chinach

– Otworzyliśmy innowacyjne punkty sprzedaży jak IKEA Centrum dla Firm. Uruchomiliśmy pierwszy na świecie Hub Innowacyjny dla IKEA oraz centrum rekrutacji Twoje Studio Pracy – podkreśla. – W 2017 roku otworzyliśmy sklep w Lublinie, a teraz intensywnie pracujemy nad nowym formatem sprzedaży w Warszawie, w centrum handlowym Blue City – kwituje.

Niewątpliwie, dokonania prezes koncernu w Polsce wykraczają poza liczbę otwartych sklepów czy wyniki sprzedażowe. Teoretycznie, po ćwierćwieczu wolnego rynku i kontaktu z największymi światowymi rynkami, IKEA mogłaby zwyczajnie się Polakom znudzić. A jednak nic takiego się nie stało: ba, firma pod rządami Pawlak-Kuligi nie traci na popularności, próbuje dyskontować nowinki, a także intensywnie wchodzi na nowe obszary, jak odnawialne źródła energii. Tę politykę zostawia też w spadku swojej następczyni, Iwonie Szczęce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.