Jeszcze w tym roku w Polsce będzie dostępny internet o prędkości 1 Gbps. Tylko u jednego operatora

UPC będzie pierwszym w Polsce operatorem, który zaproponuje internet o prędkości połączenia 1 Gbps.
UPC będzie pierwszym w Polsce operatorem, który zaproponuje internet o prędkości połączenia 1 Gbps. Fot. 123rf.com
Sieć UPC jeszcze tej jesieni ma zamiar wprowadzić na polski rynek sieć światłowodową umożliwiającą przesył danych z prędkością 1 Gbps – a zatem dwukrotnie „szybszą” od dostepnych obecnie.

Szybki internet w UPC
Z każdym kwartałem coraz więcej naszych klientów ma dostęp do internetu wysokich prędkości – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Robert Redeleanu, prezes zarządu UPC Polska. – Obecnie jesteśmy w stanie zaproponować prędkość 500 Mbps, a jeszcze w tym roku będziemy gotowi z naszym nowym produktem: gigabitowym internetem – kwituje.

UPC będzie drugim w Europie operatorem, który wprowadzi tę innowację. Dodatkowo firma szykuje też inne nowinki technologiczne: modem Connect Box, mający zapewniać najlepszej jakości WiFi w domu i platformę telewizyjną rozrywki Horizon. Do tego dojdzie system Smart WiFi, automatycznie optymalizujący parametry sieci WiFi, Boostery – pozwalające poprawiac zasięg WiFi, a wreszcie aplikację Connect App, ułatwiającą zarządzanie domową siecią.

W Polsce UPC obsługuje 3,3 mln gospodarstw domowych, z modemu Connect Box w jego starszej wersji korzysta z kolei 430 tys. klientów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.