Elektroniczny gadżet przyczyną tragedii? Mężczyzna płonął w centrum handlowym

Mężczyzna w centrum handlowym stanął w płomieniach, przyczyną pożaru mógł być powerbank
Mężczyzna w centrum handlowym stanął w płomieniach, przyczyną pożaru mógł być powerbank Foto: screen z kanału Alexander Redking1 na YouTube.com
Czy powerbanki są bezpieczne? Powerbank podłączony do telefonu był prawdopodobnie przyczyną tragedii w jednym z centrów handlowych w Maroku. Donoszą o tym lokalne media, podkreślając, że mężczyzna dosłownie stanął w płomieniach. Żyje, ale jest niestety bardzo ciężko poparzony.

Według doniesień mediów, 30-letni mężczyzna z powerbankiem w kieszeni płonął w centrum handlowym w marokańskim Agadirze a nie – jak pierwotnie sądzono – w Dubaju. Również przyczyny tej tragedii nie są do końca jasne. Według jednych portali, pożar wywołał podłączony do telefonu powerbank.

UWAGA: film nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18 roku życia

Inni donoszą jednak, że mężczyzna był notowany przez miejscową policję. Wcześniej miał zostać przyłapany na kradzieży w jednym ze sklepów, a następnie zmuszony do zapłaty za towar. Nie jest wykluczone, że wrócił do tego centrum handlowego i oblał się jakąś łatwopalną substancją, zaś zapłon mógł wywołać felerny powerbank. Mężczyzna jest ciężko ranny, ma poparzenia drugiego i trzeciego stopnia.

Powebanki przyczyną pożarów
Media na całym świecie donoszą coraz częściej o samozapłonach takich urządzeń ładujących. Po pożarze, jaki spowodował powerbank w lecącym samolocie linii Aeroflot, ich umieszczanie w bagażu nadawanym do luków bagażowych jest obecnie zabronione przez wszystkie linie lotnicze.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.