Eurobank wystawiony na sprzedaż. Jego właściciel wycofuje się z Polski

Eurobank jest wystawiony na sprzedaż, jak twierdzą anonimowi informatorzy
Eurobank jest wystawiony na sprzedaż, jak twierdzą anonimowi informatorzy fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta
Co z Eurobankiem? Eurobank został wystawiony na sprzedaż przez Societe Generale - taką informację podał Reuters. Agencja przytacza wypowiedzi dwóch anonimowych bankowców inwestycyjnych. Societe Generale, właściciel banku, nie potwierdza tych doniesień.

– Eurobank jest w procesie sprzedaży. Societe Generale wycofuje się z działalności w bankowości detalicznej w Polsce – zdradził pierwszy. Drugi z informatorów potwierdził, że Eurobank jest na sprzedaż.

Banki w Polsce
Agencja dotarła również do rzecznika Societe Generale. Nazwał on doniesienia „plotkami rynkowymi”, których bank nie będzie komentować.

Eurobank jest siedemnastym największym bankiem w Polsce. Jego właścicielem jest Societe Generale, europejska grupa oferująca usługi finansowe w 66 krajach. W 2017 r. aktywa banku wyniosły 13,8 mld zł.

Kilka miesięcy temu w sklepie Google Play znaleziono aplikację, która umożliwiała hakerom zalogowanie się do aż 21 polskich banków. Ofiarami oszustwa mogli paść m. in. klienci Eurobanku. Aplikacja została natychmiast zablokowana.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.