Eurobank wystawiony na sprzedaż. Jego właściciel wycofuje się z Polski

Eurobank jest wystawiony na sprzedaż, jak twierdzą anonimowi informatorzy
Eurobank jest wystawiony na sprzedaż, jak twierdzą anonimowi informatorzy fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta
Co z Eurobankiem? Eurobank został wystawiony na sprzedaż przez Societe Generale - taką informację podał Reuters. Agencja przytacza wypowiedzi dwóch anonimowych bankowców inwestycyjnych. Societe Generale, właściciel banku, nie potwierdza tych doniesień.

– Eurobank jest w procesie sprzedaży. Societe Generale wycofuje się z działalności w bankowości detalicznej w Polsce – zdradził pierwszy. Drugi z informatorów potwierdził, że Eurobank jest na sprzedaż.

Banki w Polsce
Agencja dotarła również do rzecznika Societe Generale. Nazwał on doniesienia „plotkami rynkowymi”, których bank nie będzie komentować.

Eurobank jest siedemnastym największym bankiem w Polsce. Jego właścicielem jest Societe Generale, europejska grupa oferująca usługi finansowe w 66 krajach. W 2017 r. aktywa banku wyniosły 13,8 mld zł.

Kilka miesięcy temu w sklepie Google Play znaleziono aplikację, która umożliwiała hakerom zalogowanie się do aż 21 polskich banków. Ofiarami oszustwa mogli paść m. in. klienci Eurobanku. Aplikacja została natychmiast zablokowana.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.