Od 15 lat jadą na stratach. Koncern chce zwolnić tysiące osób, by pokazać inwestorom, że potrafi zarobić pieniądze

Tesla chce zwolnić 3,5 tys. osób. Firma wciąż ma problemy z dodatnim bilansem finansowym
Tesla chce zwolnić 3,5 tys. osób. Firma wciąż ma problemy z dodatnim bilansem finansowym Soon / Flickr / CC-BY-SA / tinyurl.com/jo46gas
Choć działają od 15 lat, jeszcze nigdy w historii nie udało im się zarobić ani grosza. Inwestorzy tracą jednak cierpliwość i coraz głośniej wyrażają swoje niezadowolenie, dlatego Elon Musk zamierza zwolnić kilka tysięcy pracowników i wykazać pierwsze zyski.

Elon Musk nie ma ostatnim czasy łatwego życia. Otoczony nimbem wizjonera, ekscentryczny przedsiębiorca znalazł się w ogniu krytyki ze strony dziennikarzy i akcjonariuszy. Wszystko zaczęło się od ogłoszenia światu, że Tesla straciła w I kwartale 2018 roku aż 745 mln dolarów. Musk nie miał zamiaru się jednak z tego tłumaczyć. Gdy analitycy zaczęli zadawać pytania odparł znudzony: "Przepraszam, ale te pytania są jałowe. Zabijają mnie". Po czym... przerwał telekonferencję.

Atmosfera wokół milionera zaczęła się jednak zagęszczać. Niedawno Institutional Shareholder Services uznał, że Musk ma na swoich barkach zbyt wiele obowiązków i doradził akcjonariuszom, by ci „zwolnili” go z części z nich.

Zwolnienia w Tesli
Wygląda na to, że szef Tesli nieco przejął się rosnącą presją. „The Wall Street Journal” donosi, że Musk chce dokonać „małej” restrukturyzacji. Ma ona polegać na zwolnieniu 3,5 tys. pracowników. Cięcia będą dotyczyły wszystkich działów, poza produkcją. Obecnie Tesla jest w stanie produkować 3,5 tys. sztuk modelu 3 w ciągu tygodnia.

Zdaniem przedsiębiorcy, by osiągnąć założone cele finansowe trzeba dołożyć do tego kolejne 1,5 tys. aut. Musk zakłada, że pierwszy w historii Tesli zysk uda się osiągnąć w drugiej połowie 2018 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.