Polski przedsiębiorca ma plan na podbicie Nowego Jorku. Otworzy tam aż 50 lokali

Sieć Gorąco Polecam Nowakowski to dla Tomasz Nowakowskiego za mało. Jego Just Baked ma podbić Nowy Jork.
Sieć Gorąco Polecam Nowakowski to dla Tomasz Nowakowskiego za mało. Jego Just Baked ma podbić Nowy Jork. Fot. Facebook / Gorąco Polecam
Just Baked. To nowy brand w biznesowym życiorysie Tomasza Nowakowskiego, współtwórcy suckesu sieci piekarni i kawiarni Gorąco Polecam Nowakowski. Po podboju polskiego rynku przyszedł czas na Stany Zjednoczone – i to od razu Nowy Jork.

Za Just Baked stoją Nowakowski oraz Bartek Rychcik – jak wyjaśnia Portal Spożywczy. Obaj przedsiębiorcy podpisali już pierwsze umowy najmu punktów na Manhattanie: Tribeca przy 88 West Broadway oraz Westfield Oculus. Ale to zaledwie początek – w ciągu następnych 5 lat założyciele Just Baked chcą podbić amerykańską metropolię poprzez aż 50 podobnych punktów.

Just Baked: kawiarnie w Nowym Jorku
– W tej chwili chcielibyśmy skupić się na Mahnattanie i Nowym Jorku – precyzował Nowakowski. W ich nowojorskich kawiarniach będzie można zjeść kanapkę czy ciastko i, rzecz jasna, wypić kawę.

Just Baked przynajmniej częściowo wyrosło z polskich doświadczeń. Historia piekarni należących do rodziny Nowakowskich zaczyna się w 1925 r. w Nowym Dworze Mazowieckim. Firma przetrwała w rodzinnych rękach II wojnę światową i PRL, a wraz z upadkiem komunizmu rozkwitła – w latach 90. zatrudniała 500 pracowników i sprzedawała 65 ton pieczywa dziennie.

W 2005 r. piekarnie zostały sprzedane, a rodzinne tradycje piekarnicze zostały „przetransferowane” do sieci Gorąco Polecam, mającej charakter zarówno piekarni, jak i kawiarni. W tej chwili w skład sieci wchodzi kilkadziesiąt lokali, przede wszystkim w Warszawie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.