A jednak to możliwe. Polska uczelnia w światowej czołówce

Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się po raz kolejny w prestiżowym rankingu dziennika "Financial Times".
Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się po raz kolejny w prestiżowym rankingu dziennika "Financial Times". Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Jakie są najlepsze polskie uczelnie? Narzekania na polskie uczelnie słychać od lat, a mimo zapowiedzi polityków, nawet najszacowniejsze uniwersytety trafiają w rankingach na odległe miejsce. Akademia Leona Koźmińskiego przełamuje ten stereotyp. Według globalnego rankingu prestiżowego dziennika „The Financial Times” warszawska uczelnia jest w światowej czołówce pod względem studiów magisterskich w obszarze finanse.

Finanse - gdzie studiować?
Szacowny „FT” analizuje studia z zakresu finansów na całym świecie i z grona najlepszych wybiera 65 uczelni oferujących najwyższy poziom. W tym elitarnym gronie znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego. Choć szkoła nie zmieściła się w pierwszej dziesiątce (zajęła 17. pozycję), to i tak pojawianie się warszawskiej uczelni w tym zestawieniu zakrawa na bezprecedensowy sukces.

Z rankingu „Financial Times” wynika, że najlepsze pod tym względem są uczelnie francuskie – pierwsze pięć pozycji należy do nich, od HEC Paris zaczynając. Za nią jest ESCP Europe – uczelnia z wieloma placówkami na całym kontynencie (również w Warszawie), która jednak również wywodzi się z Francji. Z kolei pierwsza uczelnia spoza Francji to szwajcarskie University of St Gallen.

Akademia Leona Koźmińskiego ma swój udział w sukcesie ESCP Europe – podkreśla dziennik „Rzeczpospolita”. Co więcej, uniwersytet pojawia się już od paru lat na tej szacownej liście (najwyżej na 15. pozycji) – i to jako jedyna placówka z Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Na anglojęzycznym kierunku „finanse i rachunkowość” dominują studenci zza granicy. – Europejczycy, co roku jest więcej Włochów, Francuzów, szybko rośnie również liczba studentów z Azji, zwłaszcza z Indii – tłumaczył gazecie kierownik studiów, prof. Paweł Mielcarz. – Póki co, mamy zaledwie kilku Chińczyków, ale sądzę, że będzie ich coraz więcej – kwitował.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.