Popularne smartfony z poważnym błędem. Same rozsyłają twoje prywatne zdjęcia

Błąd smartfonów Samsung - same wysyłają zdjęcia. Sprawdź, jak to wyłączyć
Błąd smartfonów Samsung - same wysyłają zdjęcia. Sprawdź, jak to wyłączyć Fot. 123rf.com
Urządzenia firmy Samsung po aktualizacji jednej z aplikacji mogą bez zgody użytkownika wysłać jego zdjęcia losowym osobom z książki adresowej. Oto, co należy zrobić, żeby twoje fotki z imprezy nie trafiły do rodziny i szefa.

O poważnym błędzie informuje serwis dailyweb.pl, przytaczając przykłady użytkowników, których telefony rozesłały niefortunne wiadomości do przypadkowych znajomych. Do SMS-ów były załączone całe galerie zdjęć.

Jak wyłączyć wysyłanie zdjęć w smartfonach Samsung?
Problem dotyczy smarfonów marki Samsung, na których zainstalowana jest aplikacja Samsung Messages. Zaczął on występować po jej najnowszej aktualizacji. Aby uniknąć wypadku, należy zablokować tej aplikacji dostęp do pamięci masowej w ustawieniach smartfona (odznaczyć "Pamięć" w zezwoleniach dla aplikacji).

Smartfony Samsung same wysyłają zdjęcia
Cytowane przez serwis dailyweb.pl osoby, którym przydarzyła się ta nieprzyjemna sytuacja, są wyraźnie wzburzone. – Zeszłej nocy około 2:30 nad ranem mój telefon wysłał jej całą galerię zdjęć przez sms, ale nie widniało to w mojej aplikacji wiadomości. Jednak odnotowano to w dziennikach T-Mobile – pisze jeden z nich.

– Sporadycznie wysyła całą zawartość swojej galerii do kontaktu za pomocą SMS-a i nie pojawiają się to w mojej aplikacji. Może warto sprawdzić logi na stronie twojego operatora – radzi inny czytelnik.

O komentarz w sprawie rozsyłanych przez smartfony zdjęć poprosiliśmy polski oddział Samsunga. – Jesteśmy świadomi zaistniałej sytuacji. Dział techniczny Samsung podejmuje działania w celu jej wyjaśnienia – poinformowało nas biuro prasowe firmy.

– Samsung wnikliwie weryfikował temat przez ostatnie kilka dni. W wyniku naszych ustaleń nie stwierdzono żadnych usterek, zarówno od strony sprzętu jak i oprogramowania, które mogą mieć związek z omawianym przypadkiem. W skali globalnej nie odnotowaliśmy podobnych doniesień ze strony użytkowników, jednak będziemy kontynuować działania w celu wyjaśnienia sprawy – dodał Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Polska, w oświadczeniu wysłanym 3 lipca 2018 roku.


Przypomnijmy, że smartfony Samsung powodowały już większe zagrożenia. W 2016 roku urządzenia Samsung Galaxy Note zaczęły wybuchać z powodu problemów z baterią. Jeśli zaś chodzi o prywatność i wycieki danych, jest to gorący tematy ostatnich miesięcy w wielu firmach technologicznych. Niedawno pisaliśmy w INNPoland.pl o błędzie Facebooka, który mógł dotyczyć 14 milionów osób. Serwis pozmieniał ustawienia prywatności ich postów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.