300+ ruszyło od niedzieli. Rodzice już składają pierwsze wnioski o wyprawkę szkolną dla dzieci

Wnioski o dodatkowe pieniądze na wyprawkę szkolną można składać od 1. lipca 2018 roku, czyli od dziś
Wnioski o dodatkowe pieniądze na wyprawkę szkolną można składać od 1. lipca 2018 roku, czyli od dziś fot. Agnieszka Wocal / Agencja Gazeta
Od kiedy można składać wniosek o 300+? Program „Dobry Start” rusza w niedzielę 1. lipca 2018 r. Rodzice od dziś mogą starać się o dodatkowe pieniądze na szkolną wyprawkę dla swoich dzieci. Pierwsze wnioski wpłynęły już o północy.


Na razie wnioski o 300+ można składać online: na rządowej platformie Emp@tia oraz za pośrednictwem bankowości elektronicznej banku PKO BP, Inteligo, ING Banku Śląskiego, Millennium, Pekao S.A., Envelo oraz mBANK. Równo za miesiąc ruszy również nabór wniosków w urzędach lub na poczcie. Ci, którzy chcą dostać wyprawkę szkolną muszą złożyć wniosek najpóźniej do 30 listopada.

Jak zapowiedział wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk, osoby, które złożą wniosek przez wakacje, powinny otrzymać pieniądze do końca września. Jednak im wcześniej, tym lepiej - Marczuk zaznaczył, że ci, którzy zrobią to na początku lipca, otrzymają środki szybciej.

Program, który ledwie co wystartował, już przyciągnął grono chętnych. Jak sprawdził portal Money.pl, kwadrans po północy do systemu trafiło 70 zgłoszeń. O godz. 10 złożonych wniosków było już 4 tys.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.