Tysiące dzieci zaszczepionych dzięki… liderce antyszczepionkowców. Szlachetny trolling na urodziny

Akcja "Bukiet dla Justyny" pozwoliła setkom internautów wysłać do UNICEF ponad 11 tysięcy szczepionek
Akcja "Bukiet dla Justyny" pozwoliła setkom internautów wysłać do UNICEF ponad 11 tysięcy szczepionek fot. Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta
Bukiet dla Justyny” nie składa się z kwiatów. Składa się ze strzykawek pełnych szczepionek. Taki oryginalny urodzinowy prezent wybrali internauci z Polski dla Justyny Sochy, liderki antyszczepionkowego ruchu. Dzięki nim ponad 11 tysięcy szczepionek przeciw polio, odrze czy tężcowi trafiło do UNICEF.

Bukiet dla Justyny
Akcja rozprzestrzeniła się na Facebooku pod nazwą „Bukiet dla Justyny”. Organizatorzy zachęcają w niej do kupowania szczepionek później wykorzystywanych w akcjach humanitarnych w krajach rozwijających się – głównie w Afryce. Wszyscy dedykują swój zakup Justynie Sosze, działaczce antyszczepionkowego ruchu stowarzyszenia STOP NOP, która szczepionkom jest przeciwna.

– Każdy ma swoje powody. Nam przyświeca głównie chęć pomocy dzieciom, które nie miały szczęścia urodzić się w kraju, gdzie szczepionki są refundowane i łatwo dostępne, dzięki czemu wiele groźnych chorób zostało praktycznie wyeliminowanych – piszą organizatorzy na stronie swojego wydarzenia.

Akcja przyciągnęła setki internautów, którzy zrzucili się w sumie na ponad 11 tys. dawek szczepionek. Wydarzenie potrwa do 28 września, czyli dnia urodzin Justyny Sochy.

Dzięki stosowanym przez lata obowiązkowym szczepieniom nie widzimy już dzisiaj na ulicach osób, które przechodziły różne choroby, w tym na przykład polio. Jak pisaliśmy w INN:Poland, w wielu przypadkach groźne są nie tyle same choroby, które w większości potrafimy dzisiaj leczyć, ale właśnie powikłania z nimi związane, które są już niestety nieuleczalne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.