Tysiące dzieci zaszczepionych dzięki… liderce antyszczepionkowców. Szlachetny trolling na urodziny

Akcja "Bukiet dla Justyny" pozwoliła setkom internautów wysłać do UNICEF ponad 11 tysięcy szczepionek
Akcja "Bukiet dla Justyny" pozwoliła setkom internautów wysłać do UNICEF ponad 11 tysięcy szczepionek fot. Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta
Bukiet dla Justyny” nie składa się z kwiatów. Składa się ze strzykawek pełnych szczepionek. Taki oryginalny urodzinowy prezent wybrali internauci z Polski dla Justyny Sochy, liderki antyszczepionkowego ruchu. Dzięki nim ponad 11 tysięcy szczepionek przeciw polio, odrze czy tężcowi trafiło do UNICEF.


Bukiet dla Justyny
Akcja rozprzestrzeniła się na Facebooku pod nazwą „Bukiet dla Justyny”. Organizatorzy zachęcają w niej do kupowania szczepionek później wykorzystywanych w akcjach humanitarnych w krajach rozwijających się – głównie w Afryce. Wszyscy dedykują swój zakup Justynie Sosze, działaczce antyszczepionkowego ruchu stowarzyszenia STOP NOP, która szczepionkom jest przeciwna.

– Każdy ma swoje powody. Nam przyświeca głównie chęć pomocy dzieciom, które nie miały szczęścia urodzić się w kraju, gdzie szczepionki są refundowane i łatwo dostępne, dzięki czemu wiele groźnych chorób zostało praktycznie wyeliminowanych – piszą organizatorzy na stronie swojego wydarzenia.

Akcja przyciągnęła setki internautów, którzy zrzucili się w sumie na ponad 11 tys. dawek szczepionek. Wydarzenie potrwa do 28 września, czyli dnia urodzin Justyny Sochy.

Dzięki stosowanym przez lata obowiązkowym szczepieniom nie widzimy już dzisiaj na ulicach osób, które przechodziły różne choroby, w tym na przykład polio. Jak pisaliśmy w INN:Poland, w wielu przypadkach groźne są nie tyle same choroby, które w większości potrafimy dzisiaj leczyć, ale właśnie powikłania z nimi związane, które są już niestety nieuleczalne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.