Kierowco, dziś nie wlepią ci mandatu. Rozpoczyna się protest policjantów w całej Polsce

Od 10 lipca policja 2018 r. zamiast mandatów będzie udzielać pouczeń. To forma protestu policjantów
Od 10 lipca policja 2018 r. zamiast mandatów będzie udzielać pouczeń. To forma protestu policjantów fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Mandat za przekroczenie prędkości? Wielu kierowcom, którzy lubią wcisnąć gaz do dechy, dziś się upiecze. Nie tylko im. Policjanci od dzisiaj przestają wypisywać mandaty, a w zamian będą jedynie udzielać pouczeń. Wszystko w ramach akcji protestacyjnej w sprawie podwyżek i poprawy warunków pracy.

– Rozpoczynamy akcję protestacyjną. Sądzę, że przystąpią do niej wszyscy policjanci, bo wszystkie komendy wojewódzkie poparły tę formę protestu. Uważamy, że za naszą służbę, należą się nam godziwe warunki jej pełnienia i wynagrodzenia – powiedział „Super Exprersowi” Rafał Jankowski, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Protest policjantów, pouczenia zamiast mandatów
Cała akcja odbędzie się z poszanowaniem obowiązujących przepisów. Policja zatem nie przymknie oka na popełnienie przestępstwa. Zacznie jednak stosować pouczenia w związku z wykroczeniami, za które można nakładać mandaty karne. Taki więc kierowca, który przekroczył prędkość i w pełni na mandat zasłużył, w ramach protestu wcale nie musi go otrzymać.

Postulaty związkowców to podwyżka o 650 zł, powrót do systemu emerytalnego sprzed 2012 roku, pełnoprawne zwolnienia lekarskie oraz lepsze warunki płacowe za nadgodziny i służbę w dni ustawowo wolne od pracy. W INNPoland.pl pisaliśmy o tym, jak wygląda praca w policji. Ich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.