Wkurzeni rolnicy mają dość i jednoczą siły. Wkrótce zamierzają uderzyć do Warszawy

Polscy rolnicy planują manifest przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów W Warszawie
Polscy rolnicy planują manifest przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów W Warszawie fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Protest rolników w Warszawie. Polscy rolnicy mają zwyczajnie dość. W odpowiedzi na zły stan rodzimego rolnictwa, organizują akcję manifestacyjną. Frekwencja zapowiada się liczna, bo do protestu zapowiada przyłączyć się wiele organizacji.

Manifest powstaje z inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw. Ale nie tylko oni zamierzają protestować. Wesprą ich również m. in. sadownicy oraz producenci wieprzowiny, którzy również borykają się z kryzysem polskiego rolnictwa.

Wśród problemów, które zmuszają rolników do wyjścia na ulicę, są wymieniane: ASF, ceny na owoce, warzywa, maliny, wiśnie, ziemniaki, mleko, wołowinę.

Mimo iż wiele osób twierdzi, że środek lata to nieodpowiedni czas na organizację protestu, lider stowarzyszenia, Michał Kołodziejczak podkreśla, że dla rolnika czas nigdy nie będzie odpowiedni. Praca w gospodarstwie trwa bowiem cały rok.

Do protestu rolników dołączą także internauci
Na proteście będzie tłumnie. Swój udział zapowiadają m. in. Federacja Rolna, ZSPR, producenci trzody, Solidarność Rolków Indywidualnych z Lubelszczyzny oraz wielu niezrzeszonych rolników. Jednak nie tylko oni zamierzają protestować. Jak pisaliśmy wczoraj w INN:Poland, sprawa rolników poruszyła także internautów, którzy gromko nawołują do wspólnej manifestacji.

Manifest rozpocznie się w piątek 13 lipca o 13:00 na Placu Konstytucji w Warszawie. Stamtąd protestujący udadzą się przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Jak zapowiadają organizatorzy protestu na Facebooku, będzie to „ostatni pechowy piątek polskiego rolnictwa”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.