Wkurzeni rolnicy mają dość i jednoczą siły. Wkrótce zamierzają uderzyć do Warszawy

Polscy rolnicy planują manifest przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów W Warszawie
Polscy rolnicy planują manifest przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów W Warszawie fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Protest rolników w Warszawie. Polscy rolnicy mają zwyczajnie dość. W odpowiedzi na zły stan rodzimego rolnictwa, organizują akcję manifestacyjną. Frekwencja zapowiada się liczna, bo do protestu zapowiada przyłączyć się wiele organizacji.

Manifest powstaje z inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw. Ale nie tylko oni zamierzają protestować. Wesprą ich również m. in. sadownicy oraz producenci wieprzowiny, którzy również borykają się z kryzysem polskiego rolnictwa.

Wśród problemów, które zmuszają rolników do wyjścia na ulicę, są wymieniane: ASF, ceny na owoce, warzywa, maliny, wiśnie, ziemniaki, mleko, wołowinę.

Mimo iż wiele osób twierdzi, że środek lata to nieodpowiedni czas na organizację protestu, lider stowarzyszenia, Michał Kołodziejczak podkreśla, że dla rolnika czas nigdy nie będzie odpowiedni. Praca w gospodarstwie trwa bowiem cały rok.

Do protestu rolników dołączą także internauci
Na proteście będzie tłumnie. Swój udział zapowiadają m. in. Federacja Rolna, ZSPR, producenci trzody, Solidarność Rolków Indywidualnych z Lubelszczyzny oraz wielu niezrzeszonych rolników. Jednak nie tylko oni zamierzają protestować. Jak pisaliśmy wczoraj w INN:Poland, sprawa rolników poruszyła także internautów, którzy gromko nawołują do wspólnej manifestacji.

Manifest rozpocznie się w piątek 13 lipca o 13:00 na Placu Konstytucji w Warszawie. Stamtąd protestujący udadzą się przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Jak zapowiadają organizatorzy protestu na Facebooku, będzie to „ostatni pechowy piątek polskiego rolnictwa”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.