Ryanair może stać się polską firmą. Jego szef obraził się na pracowników

Michael O'Leary, szef Ryanaira rozważa przeniesienie miejsc pracy do Polski
Michael O'Leary, szef Ryanaira rozważa przeniesienie miejsc pracy do Polski mat. pras.
Dyrektor zarządzający Ryanair, Michael O'Leary, zagroził przeniesieniem większej liczby miejsc pracy do Polski, ponieważ jego linia lotnicza staje przed perspektywą kolejnych strajków załóg w Europie.

Ryanair operuje z 86 baz w 37 krajach, w zeszłym roku przewiózł 130 milionów pasażerów. A kilka dni temu okazało się, że ma gotowe plany przeniesienia załogi i samolotów z Dublina do Polski, twierdząc, że planowane strajki w innych europejskich krajach byłyby szkodliwe dla firmy.

Strajk w Ryanair
Piloci i personel pokładowy linii Ryanair szykuje się do potężnego strajku. W Niemczech opowiedziała się za nim przeważająca część załogi, protesty odbyły się już we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii i Belgii.

O'Leary zapowiedział, że jest gotowy do cięcia miejsc pracy "na każdym rynku", jeśli uzna to za konieczne. Dodał, że irlandzki rynek został zepsuty przez strajki i protesty, rozważa więc przeniesienie sporej części biznesu do Polski. Bo u nas zapotrzebowanie na usługi Ryanaira szybko rośnie, więc firma ma tu duży potencjał rozwoju.

Piloci firmy domagają się bardziej przejrzystych systemów promocji i transferów, zaś personel pokładowy żąda lepszych warunków pracy i kontraktów.

Ryanair próbuje wyciskać z podróżujących każdy grosz i tnie koszty. Ostatnio zmieniono zasady dotyczące przewożenia bagażu. Do kabiny można wziąć tylko jedną sztukę, za drugą trzeba płacić.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.