Nowa funkcja na Facebooku to jakiś absurd. "Wprowadzono ją przez pomyłkę"

Emotikony na Facebooku. Samolot w ikonach reakcji na Facebooku okazał się być tylko błędem programistów.
Emotikony na Facebooku. Samolot w ikonach reakcji na Facebooku okazał się być tylko błędem programistów. Foto: Konrad Bagiński / INN:Poland
Sporo osób już cieszyło się z nowych ikon reakcji na Facebooku. Na niektórych urządzeniach z Androidem obok serduszek i lajków zaczęła pojawiać się ikona samolotu. Wszyscy zastanawiali się: po co?

Samolot na Facebooku
– It’s just a bug, not a feature – stwierdzili przedstawiciele Facebooka, pytani przez Fast Company.
Ikona reakcji w postaci samolotu pojawiła się tylko na telefonach z systemem Android. Użytkownicy musieli zaktualizować aplikację Facebooka, następnie przytrzymać przycisk w sekcji komentarzy posta, a potem znaleźć dodatkowy emotikon.

Mimo wszystko zauważyły go miliony ludzi. Ich wątpliwości rozwiał rzecznik firmy. – Zostało to stworzone w ramach hakatonu pracowników i zostało dopuszczone przez pomyłkę – wyjaśnił.

Warto jednak pamiętać, że serwis cały czas się zmienia. Ma nawet opcję sprawdzania, ile czasu siedzimy dziennie na Facebooku.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.