Nowa funkcja na Facebooku to jakiś absurd. "Wprowadzono ją przez pomyłkę"

Emotikony na Facebooku. Samolot w ikonach reakcji na Facebooku okazał się być tylko błędem programistów.
Emotikony na Facebooku. Samolot w ikonach reakcji na Facebooku okazał się być tylko błędem programistów. Foto: Konrad Bagiński / INN:Poland
Sporo osób już cieszyło się z nowych ikon reakcji na Facebooku. Na niektórych urządzeniach z Androidem obok serduszek i lajków zaczęła pojawiać się ikona samolotu. Wszyscy zastanawiali się: po co?

Samolot na Facebooku
– It’s just a bug, not a feature – stwierdzili przedstawiciele Facebooka, pytani przez Fast Company.
Ikona reakcji w postaci samolotu pojawiła się tylko na telefonach z systemem Android. Użytkownicy musieli zaktualizować aplikację Facebooka, następnie przytrzymać przycisk w sekcji komentarzy posta, a potem znaleźć dodatkowy emotikon.

Mimo wszystko zauważyły go miliony ludzi. Ich wątpliwości rozwiał rzecznik firmy. – Zostało to stworzone w ramach hakatonu pracowników i zostało dopuszczone przez pomyłkę – wyjaśnił.

Warto jednak pamiętać, że serwis cały czas się zmienia. Ma nawet opcję sprawdzania, ile czasu siedzimy dziennie na Facebooku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.