Susza w Europie wpłynie nawet na frytki. Będą droższe i zmieni się ich wygląd

Susza w Europie. Przez nią frytki będą krótsze.
Susza w Europie. Przez nią frytki będą krótsze. flickr.com / fot. Hungry Dudes / CC BY 2.0
Ziemniaczana branża jest w dramatycznej sytuacji. Ziemniaki są, ale z powodu suszy rosną dużo mniejsze. To z kolei doprowadzi do nieoczekiwanego skutku - frytki będą krótsze.

Frytkowy problem pojawił się na razie w Niemczech, informuje „Puls Biznesu”. Nasi zachodni sąsiedzi już czytają w nagłówkach gazet o frytkowej apokalipsie, a w najlepszym wypadku o znaczącym wzroście ich cen. Sprowadzić ich skądinąd też nie ma jak, bo z powodu suszy cierpią wszyscy.

– Polska raczej nie uzupełni niedoboru frytek na niemieckim rynku. Wiadomo, że z powodu suszy też zbierzemy mniej ziemniaków, choć jeszcze brakuje dokładnych szacunków, o ile – mówi Mariusz Dziwulski, ekspert PKO Banku Polskiego, w rozmowie z „Pulsem Biznesu”.

Frytki to dopiero zalążek problemu
Z tego powodu producenci frytek będą produkować je mniejsze. A to nie jedyna trudność, z jaką zmagają się Niemcy. Ogromnym problemem jest drastyczne ograniczenie liczebności stad bydła mięsnego i krów mlecznych, których, z powodu suszy, nie ma czym karmić. Na wyschniętych polach nie rośnie trawa.


W zaledwie pierwszych trzech tygodniach lipca liczba uboju krów i jałówek w Niemczech wzrosła o 14 proc. Polscy rolnicy na razie mają zapasy, lecz rolny rynek i tak się zachwieje, przekonują eksperci w rozmowie z dziennikiem.

Tegoroczna susza zbiera w tym roku wyjątkowo obfite żniwo. Jak jednak przekonują polscy rolnicy, nie tylko ona jest przyczyną dramatycznej sytuacji rolnego rynku w Polsce. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, wielkim rozgoryczeniem napawa rolników podejście władz do zapewnienia bezpieczeństwa rodzinnym gospodarstwom.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.