Zakazują używania smartfonów w szkołach. "Uczniowie są uzależnieni od ekranów"

We Francji wprowadzono zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach
We Francji wprowadzono zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów nie będą mogli od września używać telefonów komórkowych, tabletów i innych urządzeń umożliwiających komunikację i przeglądanie internetu. Licea same mają zdecydować, czy chcą wprowadzić zakaz. To nowy pomysł francuskiego resortu edukacji.


Smartfony w szkole
– Zdajemy sobie sprawę z istnienia zjawiska uzależnienia od ekranów, czy niewłaściwego korzystania z telefonów komórkowych… Naszą podstawową rolą jest ochrona dzieci i młodzieży. To jeden z fundamentów edukacji, a to prawo pozawala nam na jego realizację – mówiła w wywiadzie dla BTMTV Jean-Michel Blanquer, francuska minister edukacji.

Słuszność decyzji mogą potwierdzić m. in. badania młodzieży z Korei Południowej czy Wielkiej Brytanii. Ukazały one, że uczniowie uzależnieni od telefonów komórkowych mają niższy poziom samokontroli i skupienia, a zakaz korzystania ze smartfonów w szkole pozytywnie wpływa na osiągnięcia naukowe.

Uzależnienie od telefonu to coraz poważniejsze wyzwanie z jakim muszą mierzyć się mieszkańcy wysoko rozwiniętych krajów. Z walką z tzw. fonoholizmem może pomóc aplikacja, która... płaci za odłożenie telefonu na półkę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.