Zakazują używania smartfonów w szkołach. "Uczniowie są uzależnieni od ekranów"

We Francji wprowadzono zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach
We Francji wprowadzono zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów nie będą mogli od września używać telefonów komórkowych, tabletów i innych urządzeń umożliwiających komunikację i przeglądanie internetu. Licea same mają zdecydować, czy chcą wprowadzić zakaz. To nowy pomysł francuskiego resortu edukacji.


Smartfony w szkole
– Zdajemy sobie sprawę z istnienia zjawiska uzależnienia od ekranów, czy niewłaściwego korzystania z telefonów komórkowych… Naszą podstawową rolą jest ochrona dzieci i młodzieży. To jeden z fundamentów edukacji, a to prawo pozawala nam na jego realizację – mówiła w wywiadzie dla BTMTV Jean-Michel Blanquer, francuska minister edukacji.

Słuszność decyzji mogą potwierdzić m. in. badania młodzieży z Korei Południowej czy Wielkiej Brytanii. Ukazały one, że uczniowie uzależnieni od telefonów komórkowych mają niższy poziom samokontroli i skupienia, a zakaz korzystania ze smartfonów w szkole pozytywnie wpływa na osiągnięcia naukowe.

Uzależnienie od telefonu to coraz poważniejsze wyzwanie z jakim muszą mierzyć się mieszkańcy wysoko rozwiniętych krajów. Z walką z tzw. fonoholizmem może pomóc aplikacja, która... płaci za odłożenie telefonu na półkę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.