Tarapaty taniej linii. Za kilka dni mogą dosłownie sparaliżować Europę

Piloci i pracownicy Ryanaira znowu szykują się do potężnego strajku
Piloci i pracownicy Ryanaira znowu szykują się do potężnego strajku Fot. 123RF
Wydłuża się lista odwołanych lotów linii Ryanair. Do planowanego na 10 sierpnia 2018 roku strajku dołączają piloci i obsługa z kolejnych krajów. Na europejskich lotniskach może zapanować trudny do opisania chaos.

Do protestu dołączyli właśnie piloci z Belgii. W efekcie z rozkładu lotów 10 sierpnia wypadły aż 104 połączenia z i do Belgii. Tego dnia Ryanair miał zaplanowanych 2400 lotów.

Z dużym prawdopodobieństwem można jednak stwierdzić, że to nie koniec problemów taniej linii. Do akcji strajkowej przyłączyły się załogi ze Szwecji i Irlandii. Skutkiem tej decyzji jest odwołanie odpowiednio 22 i 20 lotów do i z tych krajów.

Na domiar złego 10 sierpnia będą protestowa także piloci z Niemiec i Holandii – to zaś grozi paraliżem taniej linii.

Pracownicy Ryanaira chcą, by firma zawierała z nimi umowy na podstawie lokalnego a nie irlandzkiego prawa. Chcą mieć też takie same warunki pracy i płace, niezależnie od kraju.

Tymczasem Ryanair twierdzi, że żądania pracowników są nieuzasadnione a firma bardzo dobrze im płaci – pisze serwis TVN24BiS.pl.

Stojący w obliczu potężnych strajków dyrektor zarządzający Ryanair, Michael O'Leary, zagroził przeniesieniem większej liczby miejsc pracy do Polski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.