Brak opłat za prowadzenie konta. Wszystkie banki muszą się dostosować

Konto za zero bez ukrytych opłat od 8 sierpnia stanie się prawem, nie towarem
Konto za zero bez ukrytych opłat od 8 sierpnia stanie się prawem, nie towarem 123rf.com
Darmowe konto i brak opłat za kartę to już nie tylko chwytliwy reklamowy slogan. Od 8 sierpnia 2018 r. stanie się obowiązkiem wszystkich polskich banków. Nowe przepisy zmuszają banki do oferowania klientom możliwości założenia darmowego konta, czyli tzw. rachunku podstawowego.

Konto niby darmowe, ale pod spodem drobnym druczkiem napisano, że brak opłat obowiązuje wyłącznie przy wykonaniu określonej ilości transakcji kartą czy kilku przelewów w miesiącu. Ukryte opłaty, które banki dorzucały do swoich „darmowych” kont, nie będą miały racji bytu w nowych Podstawowych Rachunkach Płatniczych.

Już od 8 sierpnia wszystkie działające w Polsce banki i SKOK-i muszą mieć w swojej ofercie Podstawowy Rachunek Płatniczy. Jego użytkownicy będą mieli dostęp do podstawowych operacji finansowych zupełnie za darmo: dostaną możliwość pięciu bezpłatnych przelewów w miesiącu i pięciu darmowych wypłat we wszystkich bankomatach w Polsce. Także posiadanie karty płatniczej nie będzie obłożone dodatkowymi opłatami.

Kto będzie mógł założyć Podstawowy Rachunek Płatniczy

Podstawowy Rachunek Płatniczy jest przeznaczony wyłącznie dla tych, którzy nie posiadają żadnego innego konta w złotówkach. Oczywiście, jeśli ktoś już korzysta z innego płatnego konta i je zamknie, „załapie się” na darmowe konto. Banki za pomocą specjalnego rejestru do weryfikacji będą sprawdzać informacje o posiadanych przez konsumenta innych kontach bankowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.