Ambitny projekt ustawy budżetowej na 2019 rok. Znamy pierwsze szczegóły

Minister finansów Teresa Czerwińska zapowiedziała, że projekt ustawy budżetowej na 2019 r. pojawi się w okolicach 20-22 sierpnia br.
Minister finansów Teresa Czerwińska zapowiedziała, że projekt ustawy budżetowej na 2019 r. pojawi się w okolicach 20-22 sierpnia br. fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nowy projekt ustawy budżetowej na 2019 r. ma zostać zaprezentowany w okolicach 20-22 sierpnia. Jak zapowiedziała minister finansów Teresa Czerwińska, już w przyszłym tygodniu pojawi się wersja robocza.

Resort finansów do projektu ustawy budżetowej na przyszły rok podszedł ambitnie. Jak powiedziała minister finansów na spotkaniu z dziennikarzami, ministerstwo chce przygotować budżet wcześniej niż w latach poprzednich, choć gotowego projektu jeszcze nie ma.

Budżet na 2019 rok
– Na koniec przyszłego tygodnia pojawi się taki zupełnie zakończony draft projektu budżetu. Po raz pierwszy budżet będzie zaprezentowany w okolicach 20-22 sierpnia br., tak mniej więcej jest przewidywań – powiedziała minister.

Data nie jest jeszcze oficjalnie ustalona przez premiera. Czerwińska, w nawiązaniu do nadwyżki dodała jeszcze, że „tak optymistycznych wyników po lipcu nie będzie”.

Przyszłoroczny budżet państwa zasili m. in. kwotą 1,7 mld zł ustawa zakazująca jazdy samochodami z silnikami spalinowymi po centrach miast. Także przez ustawę nawet o 10 gr podrożeje paliwo - wdraża ona opłatę emisyjną, która od przyszłego roku będzie doliczana do ceny benzyny i oleju napędowego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.