Ambitny projekt ustawy budżetowej na 2019 rok. Znamy pierwsze szczegóły

Minister finansów Teresa Czerwińska zapowiedziała, że projekt ustawy budżetowej na 2019 r. pojawi się w okolicach 20-22 sierpnia br.
Minister finansów Teresa Czerwińska zapowiedziała, że projekt ustawy budżetowej na 2019 r. pojawi się w okolicach 20-22 sierpnia br. fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nowy projekt ustawy budżetowej na 2019 r. ma zostać zaprezentowany w okolicach 20-22 sierpnia. Jak zapowiedziała minister finansów Teresa Czerwińska, już w przyszłym tygodniu pojawi się wersja robocza.


Resort finansów do projektu ustawy budżetowej na przyszły rok podszedł ambitnie. Jak powiedziała minister finansów na spotkaniu z dziennikarzami, ministerstwo chce przygotować budżet wcześniej niż w latach poprzednich, choć gotowego projektu jeszcze nie ma.

Budżet na 2019 rok
– Na koniec przyszłego tygodnia pojawi się taki zupełnie zakończony draft projektu budżetu. Po raz pierwszy budżet będzie zaprezentowany w okolicach 20-22 sierpnia br., tak mniej więcej jest przewidywań – powiedziała minister.

Data nie jest jeszcze oficjalnie ustalona przez premiera. Czerwińska, w nawiązaniu do nadwyżki dodała jeszcze, że „tak optymistycznych wyników po lipcu nie będzie”.

Przyszłoroczny budżet państwa zasili m. in. kwotą 1,7 mld zł ustawa zakazująca jazdy samochodami z silnikami spalinowymi po centrach miast. Także przez ustawę nawet o 10 gr podrożeje paliwo - wdraża ona opłatę emisyjną, która od przyszłego roku będzie doliczana do ceny benzyny i oleju napędowego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.