Morawiecki rusza z programem 300+. Na razie wydał pokaźną sumę na... ulotki

W taki sposób wyglądają ulotki, które zostały rozdane dzieciom pod koniec roku szkolnego
W taki sposób wyglądają ulotki, które zostały rozdane dzieciom pod koniec roku szkolnego www.mpips.gov.pl
Rząd rozdysponował pierwsze środki z programu „Dobry Start”, dzięki któremu rodzice dzieci mają dostać pieniądze na zakup podręczników. Zostały one spożytkowane na ulotki informujące o założeniach akcji. Na ten cel poszło prawie 250 tys. złotych.

Uśmiechnięty (bądź zdenerwowany – trudno stwierdzić) premier Mateusz Morawiecki siedzi otoczony grupką dzieci. Powyżej informacja o tym, że dzięki programowi „Dobry start” rodzina otrzyma 300 zł na dziecko na skompletowanie wyprawki szkolnej. W taki sposób wyglądają ulotki , które zostały rozdane dzieciom pod koniec roku szkolnego. Część z nich miała być rozdawana podczas godzin wychowawczych, część – jako dodatek do świadectwa.

Program "Dobry start"
Na ulotkach nie ma informacji dotyczącej tego, w jaki sposób można ubiegać się o pieniądze. Mimo tego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odżegnuje się od zarzutów prowadzenia agitacji wyborczej w szkołach, która jest zabroniona przez prawo oświatowe.

– Celem akcji informacyjnej było dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców z informacją o zasadach ubiegania się o świadczenie – zadeklarował resort w odpowiedzi na pytanie OKO.press.

Jaki był koszt tej operacji? Z odpowiedzi na interpelację złożoną przez Stanisława Tyszkę z Kukiz’15 oraz Joannę Augustynowską z PO wynika, że druk i dystrybucja ulotek kosztowały łącznie 242,8 tysięcy złotych.

Co ciekawe, OKO.press otrzymało zupełnie inną odpowiedź. Z maila resortu wynika, że koszt kampanii zamknął się w kwocie...131 tys. złotych.

Łączny budżet programu 300+ to niespełna 1,4 mld złotych. Jak ujawniła posłanka PO Kinga Gajewska, wydatki na „Dobry start” w 2018 roku zostaną pokryte ze „środków zaplanowanych w ustawie budżetowej na realizację Programu Rodzina 500+.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.