Będzie abonament za korzystanie z Windows 10? Właśnie wyciekł tajny plan Microsoftu

Nadciąga płatny Windows 10 - abonament ma nam zapewnić poprawne działanie komputerów
Nadciąga płatny Windows 10 - abonament ma nam zapewnić poprawne działanie komputerów Foto: 123rf.com
Comiesięczna opłata za korzystanie z Windows 10 – to wysoce prawdopodobny scenariusz, jaki niedługo wprowadzi gigant z Redmond. W zamian użytkownicy otrzymywaliby wszelkie niezbędne aktualizacje i konfiguracje.

Informacje dotyczące płatnego Windowsa opublikowała bardzo dobrze (na ogół) poinformowana blogerka technologiczna Mary Jo Foley. Jej zdaniem Microsoft niedługi uruchomi usługę zwaną "Microsoft Managed Desktop". Ma ona dbać, by komputery użytkowników miały cały czas aktualne oprogramowanie, sterowniki, by chodziły płynnie.

Windows dla firm
Najprawdopodobniej usługa ta będzie skierowana najpierw do firm, które często mają problemy z kompatybilnością używanych sprzętów. Z jednej strony będzie to dla nich pewien wydatek, z drugiej jednak – oszczędność czasu i pracy speców od IT, którzy nie będą już musieli głowić się, jak zapewnić płynne działanie urządzeń w przedsiębiorstwie.

Microsoft dostrzegł, że wielu profesjonalistów z branży IT jest niezadowolonych z robionych co pół roku aktualizacji funkcji systemu operacyjnego. Po nich pojawiają się łątki i aktualizacje aktualizacji, bo coś gdzieś nie działa. Abonament na Windowsa ma zapewnić firmom większą przewidywalność i skuteczność działania urządzeń.


Niedawno pisaliśmy w INNPoland.pl o nowej aktualizacji Windows. Najważniejszą nowinką była oś czasu, czyli Timeline. Funkcja ta pozwala na rejestrowanie każdej aktywności użytkownika – ułatwiając ustalanie, co robiliśmy danego dnia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.