Jedna wtyczka do wszystkiego. UE bierze się za Apple i ładowarki do iPhone'ów

Iphone'y mają specjalne ładowarki, które nie pasują do telefonów innych marek
Iphone'y mają specjalne ładowarki, które nie pasują do telefonów innych marek 123rf.com
Aby naładować iPhone’a lub tablet firmy Apple, trzeba mieć specjalną ładowarkę, sprzedawaną przez tego producenta. Inny kabel pasować nie będzie. UE już kilka lat temu ustandaryzowała wtyczki, jedynie Apple się nie dostosował.

Jak podaje portal Conowego.pl, Unia Europejska rozważa wprowadzenie standaryzacji przewodów do ładowania urządzeń mobilnych. Czemu? Przede wszystkim z powodu 51 tys. ton elektrośmieci pochodzących z wyrzucanych ładowarek do telefonów w ciągu roku.

Najwyraźniej to właśnie złącza Lightning w urządzeniach Apple'a generują znaczną część tych odpadów. A przy okazji nabijają kieszenie producentowi, którego okablowanie nie pasuje do urządzeń elektrycznych innych marek.

Innym powodem próby utemperowania Apple jest troska o producentów tańszych zamienników ładowarek (którzy nie mogą ich "podrabiać" z powodu praw autorskich i patentów Apple ) oraz wygoda użytkowników, którzy mogliby korzystać z jednego kabelka do wszystkich swoich urządzeń.

W 2009 r. producenci smartfonów ujednolicili złącza w swoich urządzeniach. Dzięki temu dziś telefon Huawei możemy naładować tym samym kabelkiem, co Samsunga. Apple tego nie zrobiło i teraz użytkownicy iPhonów muszą kupować absurdalnie drogie przejściówki i ładowarki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.