Pobudka, śpiochu! Ustalono, ile godzin należy spać, by nie narażać swojego zdrowia

Śpiąc zbyt długo zwiększamy ryzyko zachorowania na zawał lub inną chorobę układu krążenia
Śpiąc zbyt długo zwiększamy ryzyko zachorowania na zawał lub inną chorobę układu krążenia fot. Karolina Sikorska / Agencja Gazeta
Jeśli lubisz wylegiwać się w łóżku, a rekomendowane 7-8 godzin dziennie to dla ciebie zaledwie wstęp do drzemki, lepiej zmień swoje przyzwyczajenia. Najnowsze badania wykazały, że długie spanie zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci.

Badania opublikowane przez Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne udowodniły, że ludzie, którzy śpią po 10 godzin są o 30 proc. bardziej narażeni na przedwczesną śmierć, niż ci, którzy śpią 8.

Jeszcze bardziej narażone są śpiochy nie wychodzący z łóżka przez ponad 10 godzin. W ich przypadku aż o 56 proc. zwiększa się ryzyko śmierci spowodowanej przez zawał, a o 49 proc. ryzyko śmierci z powodu innych chorób układu krążenia.

I tak źle, i tak niedobrze - śpiąc za długo ryzykujemy, że umrzemy przedwcześnie. Z kolei badania włoskich naukowców wykazały, że śpiąc za krótko nasz mózg, w procesie samooczyszczania, zaczyna sam siebie „zjadać”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.