Ujawniono "gangsterskie praktyki" influencerów. Setki tysięcy za antyreklamę produktu konkurencji

Marlena Stell twierdzi, że z powodu braku wsparcia influencerów, jej firma wpadła w kłopoty finansowe.
Marlena Stell twierdzi, że z powodu braku wsparcia influencerów, jej firma wpadła w kłopoty finansowe. YouTube.com / MakeUp Geek
Influencerzy zarabiają mnóstwo pieniędzy, promując na swoich kanałach społecznościowych produkty. I o ile czerpanie zysków z polecania konkretnego kosmetyku niczym złym się nie wydaje, o tyle robienie antyreklamy produktu za pieniądze od firmy konkurencyjnej etyczne nie jest.


O negatywnych recenzjach pisanych na zlecenie przez influencerów urodowych donosi na swoim Instagramie wizażysta Kevin James Bennet. Nieetyczne praktyki nazwał "gangsterskimi" i przytoczył przykład influencera, który za antyreklamę produktu konkurencji żąda 75-85 tys. dol., czyli nawet ponad 300 tys zł.

Influencerzy - gigantyczne pieniądze za złe recenzje
O działalności blogowej mafii mówi również influencerka Pretty Pastel Please. – Firmy konkretnie mówią, że zapłacą ci więcej, jeśli powiesz, że ich produkt jest lepszy od konkurencyjnego, lub jeśli zarekomendujesz ich produkt nad inny – opowiada.

Próbę wybicia się bez wsparcia influencerów podjęła firma z branży kosmetycznej Makeup Geek, prowadzona przez Marlenę Stell. – Nie byliśmy wspierani przez influencerów, bo nie płaciliśmy im ogromnych sum pieniędzy – opowiada w emocjonalnym filmie. Według Stell, za jedno promocyjne wideo, influencerzy życzyli sobie nawet 60 tys. dolarów.


Ostatnio pisaliśmy w INNPoland.pl o tym, jaka emerytura czeka influencerów. – Jeżeli ktoś polega tylko na wizerunku i bazuje na popularności czy urodzie, to może mieć w przyszłości problem. Influencerzy, którzy działają w branży od lat, często szukają sobie innego zajęcia – tłumaczyła w rozmowie z INNPoland.pl Edyta Maciejewska z agencji „The Digitals”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.