Popularna marka odzieżowa nie chce już palić niesprzedanych ubrań. Zrobi z nimi coś zupełnie innego

Burberry co rok spalał swoje niesprzedane ubrania. Teraz zamierza poddawać je recyklingowi
Burberry co rok spalał swoje niesprzedane ubrania. Teraz zamierza poddawać je recyklingowi 123rf.com
Luksusowy sklep Burberry miał swoją chwilę (nie)sławy, kiedy jego doroczna tradycja spalania niesprzedanych ubrań „poszła w viral”. Przedstawiciele marki tłumaczyli, że sklep jest zbyt ekskluzywny, by sprzedawać kolekcję w outletach lub zrobić wyprzedaż. Teraz jednak wymyślili coś innego.


Po fali hejtu ze strony środowisk ekologicznych, która zalała ekskluzywną markę, Burberry zdecydowało zakończyć praktyk spalania swoich niesprzedanych ubrań, jak podaje „The Guardian”.

Ekologiczny marketing Burberry
Firma odzieżowa zapowiedziała, że od teraz stroje, które się nie sprzedadzą, będzie poddawać recyklingowi, naprawiać, oddawać na cele dobroczynne albo używać ponownie. Obiecała także zaprzestać używania zwierzęcego futra do szycia swoich ubrań.

– Współczesny luksus oznacza bycie społecznie i środowiskowo odpowiedzialnym. Wiara w to jest rdzeniem Burberry i kluczem do długodystansowego sukcesu – powiedział Marco Gobbetti, szef operacyjny marki.

W ten sposób Burberry stała się jedną z pierwszych firm, które oficjalnie skończyły z powszechnie stosowaną w branży modowej praktyką niszczenia niechcianych produktów. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, takich praktyk dopuszcza się również m.in. Louis Vuitton, Richemont, a nawet H&M.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.