Zarobki zarobkami, ale te benefity. Ta branża nie martwi się o wydawanie pieniędzy po pracy

Branża IT daje pracownikom bardzo wiele benefitów
Branża IT daje pracownikom bardzo wiele benefitów flickr.com / Elvert Barnes / CC BY-SA 2.0
Zarobki w branży IT należą do jednych z najwyższych w kraju, ale to nie wszystko. Imponująco przedstawia się również lista ich benefitów. Firmy w Polsce potrafią zwalniać programistów wcześniej do domu, a nawet... opłacać im abonament Netflixa.


Sale relaksacyjne z piłkarzykami i PlayStation to już o wiele za mało. Rynek w branży programistycznej zdecydowanie należy do pracownika. Działające w Polsce firmy muszą się wiec walczyć ze sobą nie tylko na wysokość pensji, ale również na przemyślne benefity.

Benefity w branży IT
Śniadania firmowe, abonament Netflixa czy wcześniejsze wyjścia w piątek z pracy to tylko część z długiej listy benefitów, jakie wymienia „”Puls HR”, powołując się na raport przygotowany przez Sedlak&Sedlak.

Portal zauważa, że wśród najbardziej zaskakujących dodatków można znaleźć wsparcie finansowe na zakup mieszkania czy obrony pracy magisterskiej.

Wśród benefitów jakie firmy programistyczne oferują pracownikom znajdują się również „wczasy pod gruszą” ( a raczej pod palmami, bo chodzi zazwyczaj o egzotyczne lokalizacje), darmowe śniadania i przedszkola.

Ze statystyk Sedlak&Sedlak wynika, że najpopularniejszymi świadczeniami pozostaje jednak darmowa opieka medyczna i zajęcia sportowo-rekreacyjne (95 proc.), szkolenia zawodowe (94 proc.) i możliwość pracy zdalnej (90 proc.).

To wszystko to oczywiście tylko dodatek do wysokich, jak na polskie warunki, pensji. Te osiągnęły już taki poziom, że eksperci otwarcie przyznają, że programistom nie opłaca się już wyjeżdżać nawet do Doliny Krzemowej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł