Kolejna grupa zawodowa wyjdzie na ulicę. W tym wypadku nie chodzi jednak o pieniądze

Na 12 września zaplanowali swój protest technicy farmaceutyczni. W przeciwieństwie do większość grup zawodowych, technikom nie chodzi jednak o pieniądze
Na 12 września zaplanowali swój protest technicy farmaceutyczni. W przeciwieństwie do większość grup zawodowych, technikom nie chodzi jednak o pieniądze Piotr Molęcki / Agencja Gazeta
Na 12 września zaplanowali swój protest technicy farmaceutyczni. W przeciwieństwie do większość grup zawodowych, technikom nie chodzi jednak o pieniądze. Domagają się wycofania rozporządzenia, które, ich zdaniem, doprowadzi do zamknięcia wielu punktów aptecznych.


Najbliższe miesiące będą prawdopodobnie stały pod znakiem strajków i protestów. Do policji, taksówkarzy i pracowników administracji publicznej dołączają bowiem właśnie technicy farmaceutyczni.

Dlaczego technicy chcą protestować?
Rozporządzenie, które właśnie jest procedowane w Sejmie, spowoduje, że technicy farmaceutyczni nie będą mogli realizować recept w aptece, a także nie będą mogli informować pacjentów o sposobie dawkowania leku lub proponować im zamienników.

- Wyjdziemy na ulicę w obronie swojego zawodu. Nie chcemy podwyżek, chcemy godnego traktowania, żebyśmy nie musieli się martwić, o to, czy będziemy mogli wykonywać swoją pracę – powiedziała TVN24bis Aneta Klimczak, wiceprezes Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych RP.

Rozporządzenie GIF oznacza nie tylko degradację zawodową techników farmaceutycznych, ale i paraliż samych aptek: farmaceutów dramatycznie brakuje. Najbardziej poszkodowane mogą okazać się placówki zlokalizowane poza dużymi miastami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.