Szef "chińskiego Allegro" chce spróbować nowych rzeczy. Opuści firmę, którą stworzył

Jack Ma, szef i współzałożyciel chińskiej Alibaby, za rok odejdzie ze stanowiska
Jack Ma, szef i współzałożyciel chińskiej Alibaby, za rok odejdzie ze stanowiska Foto: World Economic Forum / Ciaran McCrickard
Prezes Alibaby, chińskiej potęgi w handlu elektronicznym, za rok ustąpi ze stanowiska. Jack Ma niedawno skończył 54 lata, ma majątek wart prawie 40 mld dolarów i – jak sam twierdzi – chce spróbować nowych rzeczy i dać szansę rozwoju młodszym.

Oświadczenie Jacka Ma i Alibaby pojawiło się w odpowiedzi na plotki dotyczące jego odejścia z firmy. Mówiły one o tym, że prezes chińskiego giganta e-commerce zamierza zrobić to wręcz na dniach. Ma zdementował więc te pogłoski.

Według oświadczenia firmy najbliższy rok poświęci na stopniowe oddawanie władzy i wdrażanie swojego następcy. Wiadomo już, że zostanie nim 46-letni Daniel Zhang, dziś w dużej mierze kierujący firmą. Jack Ma zapowiedział, że spróbuje "czegoś nowego".

Znają go też Polacy
Alibaba jest dziś warta ok. 420 mld dolarów. Powstała w 1999 roku a Jack Ma, dawniej nauczyciel języka angielskiego, był jednym z jej założycieli. Z serwisu korzystają również miliony Polaków.

Ostatnio polski fiskus zaczął domagać się zapłaty podatku VAT od zakupów, które robimy w chińskich sklepach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.