Szef "chińskiego Allegro" chce spróbować nowych rzeczy. Opuści firmę, którą stworzył

Jack Ma, szef i współzałożyciel chińskiej Alibaby, za rok odejdzie ze stanowiska
Jack Ma, szef i współzałożyciel chińskiej Alibaby, za rok odejdzie ze stanowiska Foto: World Economic Forum / Ciaran McCrickard
Prezes Alibaby, chińskiej potęgi w handlu elektronicznym, za rok ustąpi ze stanowiska. Jack Ma niedawno skończył 54 lata, ma majątek wart prawie 40 mld dolarów i – jak sam twierdzi – chce spróbować nowych rzeczy i dać szansę rozwoju młodszym.

Oświadczenie Jacka Ma i Alibaby pojawiło się w odpowiedzi na plotki dotyczące jego odejścia z firmy. Mówiły one o tym, że prezes chińskiego giganta e-commerce zamierza zrobić to wręcz na dniach. Ma zdementował więc te pogłoski.

Według oświadczenia firmy najbliższy rok poświęci na stopniowe oddawanie władzy i wdrażanie swojego następcy. Wiadomo już, że zostanie nim 46-letni Daniel Zhang, dziś w dużej mierze kierujący firmą. Jack Ma zapowiedział, że spróbuje "czegoś nowego".

Znają go też Polacy
Alibaba jest dziś warta ok. 420 mld dolarów. Powstała w 1999 roku a Jack Ma, dawniej nauczyciel języka angielskiego, był jednym z jej założycieli. Z serwisu korzystają również miliony Polaków.

Ostatnio polski fiskus zaczął domagać się zapłaty podatku VAT od zakupów, które robimy w chińskich sklepach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.