Szef "chińskiego Allegro" chce spróbować nowych rzeczy. Opuści firmę, którą stworzył

Jack Ma, szef i współzałożyciel chińskiej Alibaby, za rok odejdzie ze stanowiska
Jack Ma, szef i współzałożyciel chińskiej Alibaby, za rok odejdzie ze stanowiska Foto: World Economic Forum / Ciaran McCrickard
Prezes Alibaby, chińskiej potęgi w handlu elektronicznym, za rok ustąpi ze stanowiska. Jack Ma niedawno skończył 54 lata, ma majątek wart prawie 40 mld dolarów i – jak sam twierdzi – chce spróbować nowych rzeczy i dać szansę rozwoju młodszym.


Oświadczenie Jacka Ma i Alibaby pojawiło się w odpowiedzi na plotki dotyczące jego odejścia z firmy. Mówiły one o tym, że prezes chińskiego giganta e-commerce zamierza zrobić to wręcz na dniach. Ma zdementował więc te pogłoski.

Według oświadczenia firmy najbliższy rok poświęci na stopniowe oddawanie władzy i wdrażanie swojego następcy. Wiadomo już, że zostanie nim 46-letni Daniel Zhang, dziś w dużej mierze kierujący firmą. Jack Ma zapowiedział, że spróbuje "czegoś nowego".

Znają go też Polacy
Alibaba jest dziś warta ok. 420 mld dolarów. Powstała w 1999 roku a Jack Ma, dawniej nauczyciel języka angielskiego, był jednym z jej założycieli. Z serwisu korzystają również miliony Polaków.

Ostatnio polski fiskus zaczął domagać się zapłaty podatku VAT od zakupów, które robimy w chińskich sklepach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.