Zaniżona gramatura serków w Lidlu? Klient żąda wyjaśnień

W pięciu opakowaniach twarożku z Lidla brakowało w sumie 140 g produktu.
W pięciu opakowaniach twarożku z Lidla brakowało w sumie 140 g produktu. Fot. Łukasz Antczak / Agencja Gazeta
Lidl oszukuje na gramaturze swoich produktów – alarmuje jeden z użytkowników portalu Wykop, rozpoczynając w ten sposób prywatne śledztwo w sprawie twarożków sprzedawanych pod marką Pilos, marką własną sieci. Według niego waga produktów deklarowana opakowaniu znacząco rozmija się z rzeczywistością.

Autor wpisu kupił pięć opakowań twarożku. Po otworzeniu pierwszego uderzyła go niewielka ilość produktu – jak relacjonuje, pudełko było wypełnione zaledwie w połowie. Po zważeniu okazało się, że waga jest mniejsza o niemal jedną czwartą od deklarowanej.
- No dobra, może to błąd maszyny, może czasem się zdarzyć – konstatował klient. Sytuacja jednak powtórzyła się w trzech kolejnych przypadkach: zaledwie jedno z opakowań odpowiadało deklarowanej wadze.

- W sumie otrzymałem ponad 140 gramów produktu mniej. Absolutnie nie chodzi tutaj o pieniądze, bo to są grosze. Tylko sam fakt dopuszczania takich wybrakowanych produktów na półki sklepowe – dowodził autor wpisu. – Jeśli tutaj waga się nie zgadza, to z innymi produktami też może być coś nie tak – dorzucał.

Poprosiliśmy o komentarz sieć Lidl. - W firmie Lidl Polska przykładamy ogromną wagę do jakości oferowanych przez nas produktów, którą na bieżąco monitorujemy na każdym etapie łańcucha dostaw – rocznie przeprowadzamy ponad 6 600 badań w niezależnych laboratoriach badawczych - czytamy w odpowiedzi.


- Od naszych dostawców wymagamy certyfikatów jakościowych, takich jak IFS czy BRC na najwyższym poziomie, a także spełnienia szeregu wymagających kryteriów, także tych dotyczących standardów w procesie produkcyjnym - podkreślają przedstawiciele sieci.

- Odnosząc się do przytoczonej sytuacji, polecamy aby klient zgłosił się z produktem do sklepu, w którym dokonał zakupu lub skontaktował się z nami za pośrednictwem infolinii dla klientów, w celu wyjaśnienia sytuacji - dodają.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.