Alfa Romeo robi lepsze auta niż Niemcy. Oto ranking najmniej awaryjnych samochodów

Włoska marka wyprzedziła wszystkie niemieckie koncerny pod względem niezawodności. Na zdjęciu Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Włoska marka wyprzedziła wszystkie niemieckie koncerny pod względem niezawodności. Na zdjęciu Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio mat. prasowe
Japońskie samochody zdetronizowały niemiecką motoryzację. Nawet Włosi wyprzedzili naszych sąsiadów zza Odry. Tak przynajmniej wynika z ankiety słynnego brytyjskiego magazynu motoryzacyjnego. Najgorsze auta robi zaś Tesla.


Ranking opublikował brytyjski magazyn "What Car?”. Został on stworzony przez ekspertów, dysponujących opiniami i doświadczeniami ponad 18 tys. kierowców.

Dotyczą one okresu ostatnich 12 miesięcy. W zestawieniu znalazło się prawie 160 modeli samochodów 31 marek, nie starszych, niż 4 lata.

Japońskie auta
Okazało się, że najwyższą, bo stuprocentową, bezawaryjnością mogą pochwalić się auta Suzuki. Ta japońska marka zdeklasowała konkurencję. Kierowcy w specjalnych ankietach musieli podać jakie części aut się psuły, ile dni samochody spędziły w naprawie oraz ile to wszystko kosztowało.

Równie wysoką notę, co Suzuki SX4 S-Cross, uzyskała Toyota Yaris. Na podium wskoczył również elektryczny Nissan Leaf, wyprzedzając Toyotę RAV4 i BMW serii 3. Wszystkie te auta osiągnęły wynik mieszący się w granicach 1 punktu (99-100).

Sporym zaskoczeniem jest ostatnia lokata Tesli Model S. Uzyskała ona notę 50,9 w stupunktowej skali. Porażkę odniosła także brytyjska motoryzacja, bo w piątce najgorszych aut są też 3 modele Land Rovera oraz Ford Egde.

W klasyfikacji najlepszych marek również zwyciężyło Suzuki, wyprzedzając Lexusa i Toyotę.

Samochody z Niemiec
Najwyżej sklasyfikowanym autem niemieckiego koncernu jest Skoda, zajmująca miejsce 7 i minimalnie wyprzedzająca Alfę Romeo. Jeśli chodzi o marki prawdziwie niemieckie, to na 11 miejscu wylądował Opel, na 16 - BMW a na 17 - Volkswagen.

Pełne wyniki rankingu znajdziecie na stronie "What Car?".

W kategorii samochodów elektrycznych, kiepsko oceniona Tesla i tak wygrywa z polskim elektromobilem, który od roku nie wyszedł poza fazę rysunku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.